احتمال اعزام یک ناو هواپیمابر انگلیسی به دریای سرخ

رسانه انگلیسی خبر داد در بحبوحه تشدید تنش‌ها در منطقه، وزارت دفاع این کشور در حال بررسی اعزام یک ناو هواپیمابر به دریای سرخ است.

احتمال اعزام یک ناو هواپیمابر انگلیسی به دریای سرخ

به گزارش مملکت آنلاین، نیروی دریایی انگلیس در حال آماده‌شدن برای جایگزینی ناو هواپیمابر خود با ناو هواپیمابر «یواس‌اس دوایت آیزنهاور» پس از بازگشت به ایالات متحده است.

انگلیس ۲ ناو هواپیمابر «اچ‌ام‌اس پرینس آو ولز» و «اچ‌ام‌اس کوئین الیزابت» دارد که برای حمل جت‌های جنگنده طراحی شده‌اند.

روزنامه تلگراف روز سه‌شنبه گزارش داد ناو هواپیمابر اچ‌ام‌اس پرینس آو ولز در صورت استقرار در این منطقه اولین عملیات رزمی خود را انجام خواهد داد.

در همین حال «جیمز هبی» معاون وزیر دفاع انگلیس تاکید کرد بریتانیا در حال بررسی اعزام یک ناو هواپیمابر به دریای سرخ برای مقابله با ارتش یمن در این منطقه است.

ارتش یمن از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در غزه، دست به حملاتی علیه کشتی‌های مرتبط با این رژیم که در دریای سرخ تردد دارند، زده تا حمایت خود را از عملیات فلسطینی طوفان‌الاقصی اعلام کند. به گفته یمن، حملاتش تا زمانی که حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطین و به‌ویژه نوار غزه متوقف نشود، ادامه خواهد یافت.

این امر باعث شد «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا ایجاد یک عملیات چند ملیتی به بهانه ایمن‌سازی کشتیرانی در دریای سرخ را اعلام کند. ایالات متحده و انگلیس بعدا حملات را علیه مواضع ارتش یمن انجام دادند تا توانایی این نیروها برای هدف قرار دادن کشتی‌های تجاری را کاهش دهند. با این حال، حملات آمریکایی – انگلیسی تاثیری روی عملیات‌های ارتش یمن نداشته است.

هبی خاطرنشان کرد ناو هواپیمابر انگلیسی ممکن است جایگزین ناو هواپیمابر آمریکایی «دوایت آیزنهاور» شود.

دیلی‌تلگراف همچنین به نقل از معاون وزیر دفاع انگلیس نوشت: «آیزنهاور نمی‌تواند همیشه در آنجا بماند. در عین حال باید حضور ناو هواپیمابر در منطقه حفظ شود و بنابراین می‌توانیم برای تامین این نیاز با آمریکایی‌ها همکاری کنیم.»

انتهای پیام/

ارسال نظر