ادامه خاموشی گسترده در اوکراین بدلیل حملات روسیه

مقامات اوکراین اعلام کردند که حملات پهپادی شبانه‌روز گذشته روسیه به مناطق مختلف این کشور مناطق گسترده‌ای از اوکراین را به خاموشی کشانده است.

ادامه خاموشی گسترده در اوکراین بدلیل حملات روسیه

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از کی‌یف ایندیپندنت، در طول شبانه‌روز گذشته یک پست برق در استان دنیپروپتروفسک اوکراین هدف حملات پهپادی روسیه قرار گرفت که این موضوع، خاموشی سراسری در منطقه چرنیهیو اوکراین را به دنبال داشت.

ناتالیا هومنیوک یکی از مقام‌های نظامی اوکراین با بیان اینکه روسیه حملات پهپادی خود را بسیار تقویت کرده است، افزود: روسیه در کنار بمباران منظم توسط توپخانه و حملات موشکی خود، اهمیت بسیار زیادی برای حملات پهپادی خود در نظر گرفته است.

به نوشته رسانه‌های اوکراینی با توجه به اینکه شناسایی پهپادهای روسی توسط پدافند هوایی اوکراین نسبت به شناسایی موشک‌های شلیک شده از سوی روسیه به سمت اوکراین سخت‌تر است، این حملات پهپادی باعث ایجاد سردرگمی در سامانه‌های پدافند هوایی اوکراین شده است.

وزارت دفاع انگلیس نیز در همین ارتباط پیشتر اعلام کرده بود که پهپادهای روسی «لانست» که مسکو از آنها عمدتاً برای حمله به اهداف دوردست استفاده می‌کند، به عنوان یکی از قوی‌ترین اسلحه‌های روسیه به دنبال عبور از پدافند هوایی اوکراین هستند.

در همین حال وزارت دفاع روسیه نیز در بیانیه‌ای اعلام که نیروی هوایی این کشور در طول شبانه‌روز گذشته با ۲۵ پهپاد اهدافی را در اوکراین مورد هدف قرار داده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر