تجمع اعتراضی فعالان حامی فلسطین در لندن

فعالان حامی فلسطین در لندن همزمان با رای‌گیری در پارلمان انگلیس در رابطه با برقراری آتش‌بس در غزه، با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین اطراف این مجلس را به کنترل خود درآوردند.

تجمع اعتراضی فعالان حامی فلسطین در لندن

به گزارش مملکت آنلاین، همزمان با اعتراضات ضد اسرائیلی، ده‌ها تن از قانونگذاران اپوزیسیون انگلیس به درخواست آتش‌بس در جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه رای مثبت دادند و این امر به چنددستگی فزاینده در صفوف پارلمانی با موضع سیاست خارجی دولت بریتانیا تاکید می‌کند.

اعتراضات مردمی گسترده‌ای با درخواست آتش‌بس در غزه سراسر انگلیس به ویژه مقابل پارلمان این کشور را حین رای‌گیری روز چهارشنبه فرا گرفت. این طرح در پارلمان انگلیس  با حمایت ۱۸۳ قانونگذار و مخالفت ۲۹۰ تن مواجه شد.

معترضان در هاید پارک از یک مجسمه یادبود بالا رفته و پرچم فلسطین را تکان می‌دادند. معترضان همچنین خیابان‌ها را بسته و تاکید داشتند که دولتشان باید از توقف خشونت‌ها علیه مردم غزه حمایت کند.

کر استامر، رهبر حزب اپوزیسیون کارگر انگلیس  از قانونگذاران حزبش می‌خواست که علیه حمایت از آتش‌بس رای بدهند. با این حال شماری از قانونگذاران این حزب از این سیاست پیروی نکرده و از آتش‌بس در غزه حمایت کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر