مذاکره ترکیه برای خرید ۳۵۵ فروند هواپیمای ایرباس

خطوط هوایی ترکیه در حال مذاکره با «ایرباس» برای ثبت سفارش خرید ۳۵۵ فروند هواپیما است.

مذاکره ترکیه برای خرید ۳۵۵ فروند هواپیمای ایرباس

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از بلومبرگ، مدیریت حمل و نقل هوایی ترکیه و مسئولان «ایرباس» در استانبول دیدار و درباره خرید ۳۴۵ فروند هواپیما و سفارش ۱۰ هواپیمای «A350-900» که ژانویه گذشته اعلام شده بود، گفت و گو کردند.

این آژانس خبری گفت این خرید شامل ۷۵ فروند هواپیمای «A350 – 900»؛ ۱۵ فروند هواپیمای «A350-1000»؛ ۵ فروند هواپیمای باربری «A350F» و ۲۵۰ فروند هواپیمای «A321 NEO» می شود.

طبق اعلام برخی اشخاص در مذاکرات محرمانه خرید این هواپیماها، که ترجیح دادند نامشان فاش نشود، ممکن است دستیابی به توافق خرید، روز دوشنبه همزمان با آغاز نمایشگاه هوانوردی دبی ۲۰۲۳ اعلام شود.

این افراد ضمن اعلام تداوم مذاکرات پیرامون خرید هواپیماها، خاطرنشان کردند که تعداد نهایی این هواپیماها ممکن است تغییر کند.

مسئولان خطوط هواپیمایی ترکیه، همچنین با شرکت «رولز رویس» درباره اعطای خدمات نگهداری و ارائه موتورهای یدکی برای هواپیما های پهن پیکر «A350» مذاکره کردند.

احمد بولات، رئیس ترکیش ایرلاین در ماه مه گذشته اعلام کرد که این شرکت هواپیمایی قصد دارد ۶۰۰ فروند هواپیما سفارش دهد و از توضیح بیشتر درباره جزئیات این سفارش از «ایرباس»، خودداری کرد.

بولات افزود که در نظر دارد با جابه جایی ۱۷۰ میلیون مسافر در ۱۰ سال آینده شاهد رشد ۷.۴ درصدی در خطوط هواپیمایی ترکیه باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر