گذرگاه رفح بسته شد

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد گذرگاه رفح در مرز مصر و نوار غزه که در کنترل قاهره است، به دلیل "شرایط امنیتی" بسته شده است.

گذرگاه رفح بسته شد

به گزارش مملکت آنلاین، ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران در واشنگتن در این باره توضیح بیشتیری نداد اما گفت انتظار می رود که این گذرگاه پس از حل مشکل، بازگشایی شود تا کمک‌های امدادی وارد غزه شود و اتباع خارجی بتوانند این منطقه را ترک کنند.

پاتل گفت: "ما به همکاری با دولت مصر و اسرائیل برای عبور امن برای شهروندان آمریکایی و سایر اتباع خارجی برای خروج از غزه ادامه می دهیم."

این مقام وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که حدود ۱۰ گروگان (اسیر( آمریکایی هنوز در اختیار حماس هستند و اولویت ما آتش بس بشردوستانه برای ارائه کمک و ایجاد شرایط برای آزادی گروگان ها است.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: گزارش‌هایی مبنی بر گفت‌وگو درباره آزادی تعدادی از گروگان‌ها و اجرای آتش‌بس محدود بشردوستانه وجود دارد، اما هیچ اظهارنظری نداریم.

وی در عین حال گفت: ما از اظهارات حماس در مورد آزادی گروگان ها استقبال می کنیم، اما حرف باید با عمل همراه باشد.

پاتل مدعی شد: ما از اسرائیلی ها خواسته ایم که باید اقدامات بیشتری را برای تضمین حفاظت از غیرنظامیان انجام دهند.

وی درباره اداره نوار غزه نیز با تکرار ادعاهای واشنگتن گفت: ما می خواهیم که غزه را با کرانه باختری تحت رهبری تشکیلات خودگردان فلسطین متحد کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر