ویتنام صادرات برنج را کاهش داد

دولت ویتنام تصمیم دارد میزان صادرات برنج را با هدف تقویت صادرات این محصول، بالابردن کیفیت، تضمین امنیت غذایی داخلی، حفاظت از محیط زیست و سازگاری با تغییرات آب و هوایی تا سال ۲۰۳۰ به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

ویتنام صادرات برنج را کاهش داد

به گزارش مملکت آنلاین به نقل از پایگاه خبری آسیا، دولت ویتنام در سندی حاکی از جزئیات استراتژی صادرات برنج این کشور به شمار می آید تصمیم دارد تا سال ۲۰۳۰ میزان صادرات این محصول را از ۷.۱ میلیون تن در سال به ۴ میلیون تن در سال تقلیل دهد.

بر اساس این گزارش، ویتنام پس از هند و تایلند سومین صادرکننده بزرگ برنج در جهان به شمار می آید.

بر اساس این سند، درآمد حاصل از صادرات برنج در ویتنام تا سال ۲۰۳۰ به ۲.۶۲ میلیارد دلار در سال کاهش می یابد. این در حالیست که این رقم در سال ۲۰۲۲ میلادی، ۳.۴۵ میلیارد دلار در سال برآورد شده است.

همچنین در این سند آمده است که ویتنام تصمیم دارد بازارهای صادراتی برنج خود را با هدف کاهش وابستگی به یک کشور خاص، متنوع کند.

فیلیپین مدتهاست که بزرگترین خریدار برنج ویتنام به شمار می آید و ۴۵ درصد از محموله های صادرات این کشور در سال گذشته به فیلیپین ارسال شده است.

بر اساس جزئیات این سند، تا سال ۲۰۲۵میلادی، ۶۰ درصد از صادرات برنج ویتنامی به بازارهای آسیایی، ۲۲ درصد به آفریقا، ۷ درصد به آمریکا، ۴ درصد به خاورمیانه و ۳ درصد به اروپا ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر