هوآوی و چین بالاترین پتنت را در سال گذشته میلادی ثبت کردند

هواوی با وجود تحریم، بیشترین اختراع‌های سال ۲۰۲۳ را ثبت کرد.

هوآوی و چین بالاترین پتنت را در سال گذشته میلادی ثبت کردند

به گزارش مملکت آنلاین، داده‌های سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) حاکی است که هواوی، سامسونگ و کوالکام برترین شرکت‌های ثبت‌کننده‌ی پتنت در سال ۲۰۲۳ بوده‌اند. از طرفی شرکت‌های چینی گوی رقابت را از سایر رقبای خود در کره‌‌ی جنوبی و ایالات متحده ربوده‌اند.

با وجود اینکه تحریم‌های سنگین ایالات‌ متحده بر توانایی هواوی برای عملکرد در بازارهای جهانی تأثیر گذاشته‌اند، این شرکت با اختلاف پیشتاز بیشترین تعداد پتنت در سراسر جهان است.

شرکت‌های چینی از نظر تعداد کل پتنت، رکوردار هستند. مجموع پتنت‌های ثبت‌شده در سطح جهان در سال ۲۰۲۳ به ۲۷۲٬۶۰۰ مورد رسید که نسبت به سال ۲۰۲۲ حدود ۱٫۸ درصد کاهش داشت، اما چین با ۶۹٬۶۱۰ پتنت در صدر باقی‌ ماند و به‌راحتی از ایالات‌متحده با ۵۸٬۸۲۳ مورد پیشی گرفت.

هواوی با ثبت ۶٬۴۹۴ پتنت رتبه‌ی اول ثبت پتنت در جهان را از آن خود کرده‌ است. سامسونگ الکترونیکس و کوالکام به ترتیب با ثبت ۳٬۹۲۴ و ۳٬۴۱۰ پتنت جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

photo_2024-03-19_02-26-03 (2)

میتسوبیشی الکتریک و شرکت BOE به‌ترتیب با ثبت ۲٬۱۵۲ و ۱٬۹۸۸ پتنت در میان پنج شرکت برتر قرار گرفتند.

 درحال‌حاضر ۵۰ پرونده ثبت‌شده با PCT در اختیار شرکت‌هایی است که با فناوری پیشرفته به تولید و توسعه‌ی سخت‌افزار، فناوری‌های مخابراتی و نرم‌افزار مشغول هستند. غول‌هایی مانند اپل، گوگل‌، مایکروسافت و متا حتی در ۱۵ رتبه‌ی اول جایی ندارند. در سال ۲۰۲۲ شرکت‌هایی همچون اوپو و ویوو جلوتر از اپل و مایکروسافت قرار داشتند. از طرفی ای‌ام‌دی و انویدیا غایب این رقابت بودند.

photo_2024-03-19_02-26-04

در رابطه با رتبه‌بندی کشورها، چین با ثبت ۶۹٬۶۱۰ درخواست پتنت در سال ۲۰۲۳ (کاهش ۰٫۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲) همچنان پیشتاز رتبه‌بندی PCT است و ایالات‌ متحده با ثبت ۵۵٬۶۷۸ درخواست (کاهش ۵٫۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲) در جایگاه دوم قرار دارد. ژاپن، کره‌‌ی جنوبی و آلمان در جایگاه‌های بعدی، پنج کشور برتر ثبت پتنت با PCT را تکمیل می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر