فناوری جدید پیام‌کوتاه به آیفون می‌آید

اپل سرانجام از سال ۲۰۲۴ پشتیبانی از پیام‌رسانی RCS را به آیفون می‌آورد.

فناوری جدید پیام‌کوتاه به آیفون می‌آید

به گزارش مملکت آنلاین، اپل در اقدامی غافلگیرکننده درنهایت اعلام کرد می‌خواهد از سال آینده میلادی، استاندارد پیام‌رسانی RCS را که اکثر گوشی‌های اندرویدی از آن استفاده می‌کنند، به آیفون بیاورد.

این ویژگی اواخر سال ۲۰۲۴ از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری راه‌اندازی خواهد شد و ویژگی‌هایی را برای پیام‌رسانی بین کاربران آیفون و اندروید برای iMessage ارائه می‌کند. 

با این رویکرد، اپل خواسته اتحادیه اروپا را نیز محقق خواهد کرد.

 در طول چند سال گذشته، رگولاتورها و شرکت‌های رقیب مانند گوگل و سامسونگ تلاش کرده‌اند غول سازنده آیفون را مجبور به پذیرش و اتخاذ RCS کنند و حالا سخنگوی اپل اعلام کرده که RCS قابلیت‌های بهتری را در زمینه پیام‌رسانی بین پلتفرم‌های مختلف ارائه می‌کند.

استاندارد RCS ویژگی‌های متفاوتی را برای پیام‌رسانی بین پلتفرمی در دسترس iMessage قرار خواهد داد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به مواردی مانند تیک خوانده‌شدن پیام‌ها، ارسال تصاویر ویدیوهای با کیفیت بالا و موارد دیگر اشاره کرد.

همچنین با وجود پشتیبانی از RCS کاربران می‌توانند موقعیت مکانی خود را از طریق پیام‌های متنی با دیگران به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، برخلاف پیامک‌های معمولی، RCS می‌تواند از طریق داده موبایل یا Wi-Fi نیز کار کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر