فعالیت ۱۰۰۰ تیم استارتاپی شاهد و ایثارگر در کشور

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: توسط یک سامانه اطلاعات تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی ایثارگران شناسایی و مشخص شده تا امروز یک هزار شرکت استارتاپی وابسته به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان در کشور فعال هستند.

فعالیت ۱۰۰۰ تیم استارتاپی شاهد و ایثارگر در کشور

به گزارش مملکت آنلاین، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در نشست صمیمی تشکل‌ها، کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر استان قزوین که امروز ۳ آذر برگزار شد، اظهار کرد: نخبه توانایی یا ظرفیتی دارد که عموم جامعه آن ظرفیت را ندارند و با این نگاه همه ایثارگران نخبه هستند زیرا اگر دوران جنگ و دفاع مقدس را مرور کنیم می‌بینیم که ۱۰ تا ۱۵ درصد مردان در جبهه‌های جنگ حاضر شدند.

وی افزود: ایثارگران همواره فداکاری کرده‌اند و امروز نیز به جای اینکه نیازمند کمک باشند دستگیر و نقش آفرین هستند و ما وظیفه داریم از آنان تشکر کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: در این سال‌ها ایثارگری را اینگونه تعریف کردند که فرزندان ایثارگران به مدد جانبازی از جامعه کمک می‌گیرند در حالی‌که این موضوع واقعیت ندارد بلکه واقعیت این است که این افراد در عرصه‌های کارآفرینی، اقتصادی، ورزش و علمی افتخارآفرین هستند.

وی با بیان اینکه ظرفیت استخدام دولتی محدود است، تأکید کرد: سال گذشته ۶۷ هزار نفر در استخدام‌های دولتی جذب شدند که مشخص نیست چقدر از این افراد خانواده ایثارگران هستند در حالی که ۳۰۰ هزار نفر از خانواده‌های ایثارگران جویای کار هستند بنابراین باید به سمت کارآفرینی حرکت کنیم.

این مسئول عنوان کرد: البته در هر جامعه‌ای ۱۵ درصد افراد توان کارآفرینی دارند و ما اگر بخواهیم مسئله اشتغال را حل کنیم به کمک افرادی که توانایی تولید کار دارند نیاز داریم زیرا اشتغال از طریق خوداشتغالی خرد در کشور ما شکست خورده است.

وی افزود: برای حمایت مالی از طرح‌هایی که نقشه کسب و کار قابل دفاع دارند محدودیتی نداریم اما لازم است که با همکاری فعالین این عرصه ایده‌ها را تبدیل به پروژه‌های اقتصادی موفق کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما ایجاد خانه‌های خلاق در همه استان‌ها است که تاکنون در ۱۳ استان خانه خلاق ایجاد کرده‌ایم و یک سامانه تحت عنوان گنج شاهد ایجاد شده که براساس آن رویدادهای استارتاپی را در سطح استانی و منطقه‌ای برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه اطلاعات تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی ایثارگران را شناسایی می‌کند که تا به امروز یک هزار شرکت استارتاپی وابسته به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان را شناسایی کرده‌ایم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور افزود: تفاهم نامه‌هایی بین این نهاد، پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها و معاونت علمی ریاست جمهوری در سطح ملی و استانی منعقد شده تا شرکت‌های دانش بنیان وابسته به ایثارگران از خدمات فنی، تسهیلات و سایر موارد بهره‌مند شود.

وی عنوان کرد: بسیاری از انتقال تکنولوژی‌ها به عنوان مثال در حوزه صنعت طیور، توسعه فناوری تولید برق، انتقال آب و فناوری چاه نفت در سازمان‌های اقتصادی در حال شکل‌گیری است که در آینده جزئیات بیشتری اطلاع‌رسانی می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان گفت: امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد پیشرفت‌های بسیاری در حوزه توسعه دانش علم و فناوری در کشور با بهره‌برداری از ظرفیت‌های علمی وابسته به خانواده ایثار و شهادت و سازمان‌های اقتصادی بنیاد شهید و ایثارگران شاهد باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر