اجرای طرح محله اسلامی در ۵۰ هزار محله کشور ظرف مدت ۵ سال

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هدف‌گذاری در کشور بر روی ۵۰ هزار محله در کشور ظرف پنج سال برای شکل‌گیری محله اسلامی است، گفت: اگر جمعیت فعال محلات به سمت مسجد سوق پیدا کنند، شاهد خواهیم بود حدود ۵۰ میلیون نفر در این طرح قرار خواهند گرفت.

اجرای طرح محله اسلامی در ۵۰ هزار محله کشور ظرف مدت ۵ سال

به گزارش مملکت آنلاین، سردار رضا سلیمانی ۲۵ آبان‌ماه در قرارگاه تحقق محله اسلامی در دفتر نماینده‌ ولی‌فقیه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۹۳ فرمودند مردم سالاری تنها شرکت در انتخابات نیست، بلکه یکی از ویژگی‌های آن است، اظهار کرد: مردم باید در تمامی امور از جمله اقتصاد، فرهنگ و سیاست مشارکت داشته باشند، ایشان همچنین فرمودند اگر مردم وارد اقتصاد مقاومتی شوند، آن اقتصاد مردم سالار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه به فرموده مقام معظم رهبری بسیج مظهر مردم‌سالاری است، عنوان کرد: تا زمانی‌که دولت اسلامی محقق نشود، شکل‌گیری جامعه اسلامی دور از ذهن است، طرح محله اسلامی دارای جزئیات فراوان است و تنها نباید به کلیات اکتفا کرد، باید به سوالات در این حوزه به‌صورت دقیق پاسخ داد.

وی افزود: باید از مسیر نظام مردم‌سالار، تشکیل جامعه و محله اسلامی را هدف‌گذاری کنیم، شرایط برای اجرای طرح محله اسلامی فراهم است، این طرح در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ در ۸۰۰ محله در چهارمحال و بختیاری، مازندران، سمنان، شاهرود، کاشان و چند استان دیگر به‌صورت پایلوت اجرا شد و نتایج خوبی داشت.

سلیمانی با بیان اینکه به استان‌ها اختیار داده شد که در صورت آمادگی طرح محله اسلامی را در استان خود اجرا کنند، گفت: ۱۱ هزار و ۳۰۰ محله انتخاب شد، متولی مسجد امام جماعت است، تاکید بر این خواهد بود که این ائمه جماعات به‌عنوان رئیس شورای تحول محله باشند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ائمه جمعه در شهرستان‌ها فرمانده قرارگاه تحقق محله اسلامی هستند، استانداران نیز در کنار نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها قرار خواهند گرفت تا این طرح اجرایی شود، سپاه نیز دبیر اجرایی این طرح است و سازمان بسیج پشتیبان و تسهیل‌گری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هدف‌گذاری در کشور بر روی ۵۰ هزار محله در کشور ظرف پنج سال برای شکل‌گیری محله اسلامی است، خاطرنشان کرد: اگر جمعیت فعال محلات به سمت مسجد سوق پیدا کنند، شاهد خواهیم بود حدود ۵۰ میلیون نفر در این طرح قرار خواهند گرفت.

سلیمانی با تاکید بر اینکه مردم در گام دوم انقلاب اسلامی باید حضور فعال در عرصه‌های مختلف داشته باشند، یادآور شد: زمانی‌که مسائل و مشکلات مردم حل شده باشد، مردم در جامعه حضور فعال خواهند شد، طرح محله اسلامی مورد حمایت دولت سیزدهم است، کشور ایران غنی است و باید با بسیج امکانات مشکلات را حل کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور تصریح کرد: درآمد ناخالص ملی ایران بالا است و جزو کشورهای توانمند در جهان هستیم، باید برای عمران مساجد تلاش کنیم، توجه به جوانان و نوجوانان مورد توجه باشد، کارها باید مسجدمحور باشد، کارکردهای مسجد باید احیا شود، اجرای طرح محله اسلامی ضروری است.

وی تاکید کرد: طرح محله اسلامی یک نظریه‌پردازی است و می‌خواهیم آن را به مرحله اجرا در بیاوریم، زمانی‌که به مرحله اجرا درآمد، نقدها و پیشنهادات در راستای اجرای بهتر آن را می‌پذیریم، باید تمامی نیازهای جامعه در مساجد برطرف شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر