خیرپروری در کنار نخبه‌پروری از اولویت‌های آموزش و پرورش است

معاون وزیر آموزش و پرورش و سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: فرهنگ کار خیر، جهادی و مشارکتی باید از مدرسه آغاز شود و در کنار نخبه‌پروری به سمت خیر پروری نیز پیش برویم.

خیرپروری در کنار نخبه‌پروری از اولویت‌های آموزش و پرورش است

به گزارش مملکت آنلاین، حمیدرضا خان محمدی، امروز سه شنبه ۲۴ آبان در آیین بهره‌برداری از مدرسه ۱۲ کلاسه قلم‌چی در مهرشهر بیرجند اظهار کرد: از چهره‌های دانش‌ آموزان که شاداب و پرانرژی هستند می‌توان فهمید چقدر یادگیرنده هستند لذا باید برای رشد و پیشرفت جامعه مشارکت کنیم.

وی با بیان اینکه باید مشارکت، همراهی، همصدایی و هم‌افزایی را یاد بگیریم و بهترین زمان برای یادگیری همین دوران مدرسه است، تصریح کرد: در این پروژه فرد خیر کار را شروع و نظام آن را تکمیل کرده و اکنون در کنار هم به سمت قله‌های رفیع علم و پیشرفت حرکت می‌کنیم.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با ابراز امیدواری از اینکه با همین روحیه شاداب برای ارتقاء و رشد دانش‌ آموزان تلاش شود، افزود: البته مسائلی در منطقه وجود دارد که مدرسه باید حل مسئله را به دانش‌آموزان آموزش دهد.

خان محمدی یادآور شد: باید در مدارس برای مهارت زندگی، تعامل، دوستی، تکریم معلم و احترام بزرگتر تلاش شود و تقویت محتوای مدرسه از کالبد آن واجب‌ تر است که امیدواریم کمک خیرین برای این موضوع هم ادامه داشته باشد.

وی از ساخت ۲۵۸ مدرسه توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در کشور خبر داد و بیان کرد: فرهنگ مدرسه‌سازی باید در متن دروس قرار گیرد هرچند در کتب درسی به آن اشاره نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر