سامانه موشکی خیبرشکن رونمایی شد

برخی تجهیزات نظامی جدید در مراسم رژه امروز نیروهای مسلح کشورمان در حرم مطهر امام خمینی(ره) رونمایی شد.

سامانه موشکی خیبرشکن رونمایی شد

به گزارش مملکت آنلاین، مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس امروز در تهران و سایر شهرهای کشور برگزار شد.

این مراسم در تهران در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) و با حضور سرلشکر علی باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح و سایر فرماندهان ارتش، سپاه و نیروی انتظامی برگزار شد.

پس از سخنرانی سرلشکر باقری، رژه نیروهای مسلح آغاز شد. ابتدا یگان‌های پیاده ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی رژه رفتند. در ادامه انواع تجهیزات نیروهای مسلح از جمله انواع تانک‌ها، نفربرها، توپ‌ها، موشک‌ها، پهپادها، سامانه‌های پدافندی و رادرای، از مقابل جایگاه عبور کردند.

تجهیزات رونمایی شده

در این مراسم سامانه موشکی پدافند هوایی دزفول، سامانه راداری قدس، سامانه موشکی خیبرشکن و سامانه موشکی رضوان برای اولین بار رونمایی شدند.

حداکثر برد سامانه موشکی پدافند هوایی دزفول ۲۴ کیلومتر و حداکثر ارتفاع آن ۶ کیلومتر است. این سامانه قابلیت درگیری با اهداف ارتفاع کم را داشته و می‌تواند همزمان ۲ موشک را به سمت ۲ هدف هدایت کند.

حداکثر برد آشکارسازی سامانه راداری قدس ۳۵۰ کیلومتر و حداکثر ارتفاع آشکارسازی آن ۳۰ کیلومتر است و می‌تواند ۵۰۰ هدف ارتفاع کم را ردگیری کند.

موشک سامانه موشکی خیبرشکن، از نوع بالستیک با سوخت جامد است. برد عملیاتی آن ۱۴۵۰ کیلومتر بوده و دارای قابلیت هدایت، کنترل و ناوبری هوشمندانه و دقیق سرجنگی تا انتهای مسیر است.

موشک سامانه رضوان نیز بالستیک با سوخت مایع و تک مرحله‌ای است. برد عملیاتی آن ۱۴۰۰ کیلومتر بوده و نوع سرجنگی آن جداشونده شدید الانفجار است. پرتاب از انواع سکوهای ثابت و متحرک با دو نوع هدایت ضربه سخت و دقت اصابت از قابلیت‌های این سامانه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر