تشکیل تیم ملی مدیریت پرستاری در بحران در وزارت بهداشت

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به حادثه‌خیز بودن کشور، تربیت پرستاران دوره دیده برای کنترل و مدیریت حوادث و بلایا را ضروری خواند و گفت: تیم ملی پرستاری در بحران با آموزش ۱۰۰ پرستار از سراسر کشور تشکیل شده است.

تشکیل تیم ملی مدیریت پرستاری در بحران در وزارت بهداشت

به گزارش مملکت آنلاین، دکتر عباس عبادی در سومین دوره آموزشی مدیریت پرستاری در حوادث و بلایا، گفت: برای ایجاد تیم ملی پرستاری بحران، از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پرستارانی که در زمینه‌های تریاژ، آی سی یو و اورژانس، مهارت و تجربه دارند در سه دوره آموزشی پودمانی پرستاری بحران به صورت تئوری و عملی آموزش می‌بینند.

وی با بیان این که این دوره‌ها با همکاری مرکز تحقیقات حوادث و بلایای دانشگاه توانبخشی و سلامت اجتماعی تدوین و ارائه می‌شود، اظهار کرد: پیش از این دو دوره ۳ روزه برای حدود ۶۵ پرستار برگزار شده و این سومین دوره است که با حضور ۳۵ نفر به مدت سه روز در حال برگزاری است. 

معاون پرستاری وزارت بهداشت، افزود: بعد از اتمام سه دوره آموزشی به افراد معرفی شده، گواهی داده می‌شود و این افراد دوره دیده موظف هستند در شهر و استان خودشان به پرستاران با تجربه و علاقمند به صورت آبشاری آموزش‌های لازم را ارائه دهند. 

وی در پایان تاکید کرد: در شرایط بحرانی، پرستاران آموزش دیده دوره پرستاری بحران، هسته مرکزی ارائه خدمات درمانی را می‌توانند بر عهده گیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر