صادرات ۳۰۰ هزار تن آبزیان هدف‌گذاری امسال شیلات

رییس سازمان شیلات ایران گفت: صادرات ۳۰۰ هزار تن آبزیان به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار از هدف‌گذاری‌های سال جاری است.

صادرات ۳۰۰ هزار تن آبزیان هدف‌گذاری امسال شیلات

به گزارش مملکت آنلاین، سید حسین حسینی در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»، اظهار داشت: از تمام ظرفیت‌های علمی، اجرایی و بخش مردمی، برای تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب استفاده می‌کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی به برنامه‌ریزی برای بازسازی ذخایر آبزیان پرداخت و افزود: رهاسازی بیش از ۵۰۰ میلیون قطعه انواع بچه ماهی و میگو در سواحل استان‌های شمالی و جنوبی و منابع آبی از برنامه‌های مهم شیلات ایران است.

وی برنامه‌ریزی برای تولید بیش از ۴۰۰ میلیون قطعه ماهیان زینتی را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای ایجاد بازار تخصصی در کلان شهرهای مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز و تهران و برنامه‌ریزی برای توسعه فرهنگ آبزی مصرفی برگزاری بیش از ۳۰ جشنواره طبخ آبزیان در استان‌ها مدنظر است.

رئیس سازمان شیلات ایران در ادامه هدف‌گذاری امسال صادرات آبزیان را ۳۰۰ هزار تن به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار بیان کرد و گفت: ایجاد زنجیره ارزش آبزیان در ۱۵ استان برنامه‌ریزی شده است.

حسینی هدف‌گذاری تولید و صید آبزیان در سال جاری را بیش از ۱.۵ میلیون تن دانست و بیان کرد: بیش از ۳۰۰ طرح نیمه تمام و غیرفعال حوزه شیلات تا پایان سال تکمیل و منجر به جهش چشمگیر تولید می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حوزه شیلات در سال ۱۴۰۲ خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال برای سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان هدف‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر