ظرفیت نیروگاهی صنعت برق کشور به ۹۲ هزار مگاوات رسید

میزان ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور تا پایان دی ماه سال جاری به عدد ۹۲ هزار و ۵۵ مگاوات رسیده است که نسبت به سال گذشته ۱.۴ درصد افزایش دارد.

ظرفیت نیروگاهی صنعت برق کشور به ۹۲ هزار مگاوات رسید

به گزارش مملکت آنلاین، بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت مدیریت شبکه برق ایران، میزان ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور تا پایان دی ماه سال جاری به عدد ۹۲ هزار و ۵۵ مگاوات رسیده است که نسبت به سال گذشته ۱.۴ درصد افزایش دارد.

در این بین میزان ظرفیت نیروگاه‌های گازی کشور با ۳.۱ درصد افزایش به رقم ۲۳ هزار ۳۳۰ مگاوات رسید که ۲۵.۳ درصد از کل ظرفیت تولید نیروگاهی کشور را شامل می‌شود.

همچنین میزان ظرفیت نیروگاهی کشور در بخش نیروگاه‌های تولید پراکنده نیز با ۱۱.۲ درصد رشد نسبت به سال گذشته به رقم ۲۴۸۵ مگاوات رسید که ۲.۷ درصد از کل ظرفیت تولید برق کشور را شامل می‌شود.

همچنین در سال جاری میزان ظرفیت نیروگاهی کشور در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر با ۲۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ به رقم ۱۱۲۰ مگاوات رسیده است.

بر این اساس کل ظرفیت تولید برق کشور در سال ۱۴۰۲ و تا پایان دی ماه به رقم ۳۳۵ هزار و ۱۱۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که نسبت به سال گذشته افزایش ۵.۳ درصدی و نسبت به ماه قبل نیز افزایش ۸.۸ درصدی داشته است.

بر اساس این گزارش قدرت عملی شبکه سراسری برق کشور در زمان اوج بار سال جاری در تاریخ ۱۹ تیرماه و رأس ساعت ۱۴ و ۴۸ دقیقه به ۷۰ هزار و ۶۴۶ مگاوات رسید که در این بین سهم نیروگاه‌های حرارتی و اتمی در تأمین نیاز مصرف برق ۵۹ هزار و ۴۱۴ مگاوات و سهم نیروگاه‌های برقابی و تجدیدپذیر نیز ۱۱ هزار و ۲۳۲ مگاوات بود و افزون بر این ۴۰۳ مگاوات نیز واردات برق صورت گرفت.

این در حالی است که اوج تقاضای مصرف برق در سال جاری در تاریخ ۱۹ تیر ماه رأس ساعت ۱۴ و ۴۸ دقیقه رخ داد که نیاز مصرف برق کشور به رقم ۷۳ هزار و ۴۶۳ مگاوات رسید و نسبت به اوج بار سال گذشته ۵.۸ درصد افزایش داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر