امسال ۱۳۱ هزار تن برگ سبز چای تولید خواهدشد

رئیس سازمان چای، از تولید بالغ بر ۱۳۱ هزار تن برگ سبز چای در سال جاری خبر داد و گفت: شاهد افزایش ۴۲ درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

امسال ۱۳۱ هزار تن برگ سبز چای تولید خواهدشد

به گزارش مملکت آنلاین، حبیب جهانساز در گفت وگو با خبرنگاران، از پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران گیلان و مازندران طی روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: تاکنون ۶۰ درصد از سهم دولت را به چایکاران پرداخت کردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مطالبات چایکاران تا پایان خردادماه را تسویه حساب کردیم، افزود: سرجمع ۸۶۸ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده که معادل ۵۲ درصد کل مطالبات است.

رئیس سازمان چای کشور، از تولید بالغ بر ۱۳۱ هزار تن برگ سبز چای در سه مرحله چین خبر داد و عنوان کرد: از این میزان برگ سبز، تاکنون بالغ بر ۲۹ هزار و ۵۳۱ تن نیز چای خشک تولید شده است.

جهانساز، ارزش برگ سبز خریداری شده تا این لحظه را بالغ بر ۱۶۵۸ میلیارد تومان دانست و متذکر شد: هر کیلو برگ سبز چای درجه یک بالغ بر ۱۳ هزار و ۹۹۰ تومان و برگ سبز درجه دو ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان از چایکاران خریداری می شود.

وی از افزایش ۴۲ درصدی تولید برگ سبز چای از ابتدای اردیبهشت ماه تا امروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: چین چهارم از هفته آخر شهریورماه آغاز می شود و تا پایان مهرماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر