ادعای وزیر کار: بیش از یک میلیون شغل ایجاد کردیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر مبنای وعده‌ای که داده بودیم، از مرز ایجاد یک میلیون شغل در سال عبور کردیم و کاهش شاخص های بیکاری در پاییز نشان دهنده صحت این موضوع است.

ادعای وزیر کار: بیش از یک میلیون شغل ایجاد کردیم

به گزارش مملکت آنلاین، سید صولت مرتضوی وزیر کار روز چهارشنبه در حاشیه دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ شاید این پرسش مطرح شود که شیوه‌های صحت سنجی شما برای ایجاد یک میلیون شغل چگونه است که در پاسخ باید گفت براساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در فصل پاییز نسبت به فصل بهار در ۰.۷ درصد کاهش یافته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اکنون نرخ بیکاری به ۸.۲ درصد رسیده است، افزود: بر اساس همین گزارش درصد اشتغال کامل افزایش پیدا کرده و اشتغال ناقص هم کاهش یافته است.
وی افزود: اشتغال ایجاد شده از سامانه رصد را به سه روش پیامکی ، تلفنی و بازدید میدانی راستی آزمایی می کنیم
وزیر کار گفت: براساس گزارش تامین اجتماعی از ابتدای دولت بالغ یک میلیون و پانصد هزار نفر بیمه شده جدید داریم که می توانیم اعلام کنیم این میزان اشتغال ایجاد شده است.
وی گفت: در سال ۱۴۰۲ علاوه بر منابع پیش بینی شده در تبصره ۱۸ قانون بودجه دو طرح تحولی در زمینه اشتغال داریم.
مرتضوی گفت: هم مراکز درمانی هم داروخانه‌ها مطالباتی را از سازمان تامین اجتماعی داشتند؛ ظرف ماه گذشته تا دیروز یک پنج هزار میلیارد تومان اوراق گام به مراکز بهداشتی درمانی طرف قرارداد پرداخت شد دیروز هم ۴ هزار و چهارصد میلیارد تومان به صورت نقدی به دارو خانه و مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر