دومین سیل مشهد در یک هفته / اعلام محدودیت‌های ترافیکی + ویدئو

بارش شدید باران در عصر روز شنبه ۲۹ اردیبهشت باعث وقوع آب‌گرفتگی و سیلاب در برخی خیابان‌های مشهد شد؛ سازمان هواشناسی و ستاد بحران استان قبلا درباره بارش‌های سیل‌آسا و احتمال به راه افتادن سیلاب هشدارهای لازم را صادر کرده بودند.

دومین سیل مشهد در یک هفته / اعلام محدودیت‌های ترافیکی + ویدئو

به گزارش مملکت آنلاین، بارش شدید باران در مشهد دوباره آغاز شد هم‌اکنون بارش باران در نقاط مختلفی از مشهد شروع شده که طبق پیش‌بینی این بارش‌ها در برخی نقاط به ۵۰ میلی‌متر هم خواهد رسید.

با توجه به رگباری بودن بارش‌ها به شهروندان توصیه می‌شود حتی‌المقدور از منزل خارج نشوند، در مسیر رودخانه‌ها توقف نداشته و به ارتفاعات صعود نکنند.

در حال حاضر هوا تاریک است و ابر سیاهی آسمان را پوشانده است؛ تگرگ و بارندگی و رعد و برق در استان خراسان رضوی مشاهده می‌شود.

آبگرفتگی در معابر عمومی و خیابانها در حدی است که عبور و مرور ماشینها به سختی روی می دهد و بسیاری از ماشینها در خیابان متوقف شده‌اند.

لازم به توضیح است که هوا مه آلود است و باران از خیابانها به درون خانه ها سرریز می‌شود.

بارش‌های اخیر در مشهد در ۲۰۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است

سرپرست اداره کل مدیریت بحران خراسان رضوی: بارش‌های اخیر در مشهد در ۲۰۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. نقاطی که مستعد سیل هستند شناسایی شده و دستگاه‌ها و نیروهای عملیاتی در این مناطق مستقر هستند. بارش باران در منطقه قاسم‌آباد، بلوار شاهنامه، انتهای بلوار وکیل‌آباد، و پل زیرگذر وکیل آباد بسیار شدید است.

۶۰۰۰ نیروی شهرداری مشهد در حال آماده‌باش هستند

شهردار مشهد گفت: ۶۰۰۰ نیرو و ۲۰۰ دستگاه خودرو شهرداری در حال آماده‌باش و انجام وظیفه هستند.

محمدرضا قلندر شریف، در خصوص اقدامات و پیگیری‌های سیل روز چهارشنبه مشهد اظهار کرد: در شرایط بحرانی مانند سیل روز چهارشنبه، همواره شهرداری مشهد آمادگی صددرصدی را اتخاذ می‌کند. نیروهای شهرداری تا پایان هشدارهای نارنجی برای خدمات‌رسانی در آمادگی کامل به‌ سر می‌برند.

وی افزود: از ابتدای هشدارها نیروهای شهرداری به نحو مطلوب و با کمترین خطا در مناطق مختلف مشغول خدمات‌رسانی هستند. در کمتر از ۱۲ ساعت، آسیب‌های وارده در میدان انقلاب برطرف و همچنین در منطقه سپاد نیز ظرف ۲۴ ساعت مشکلات پیگیری و اقدامات لازم در حوزه مدیریت شهری انجام شد.

قلندر شریف ادامه داد: امروز هشدارها در خصوص سیل ادامه دارد و  پیش‌بینی‌ها حاکی از بارش ۳۰ میلی‌متری در شهر مشهد است. امروز جلسه‌ ستاد مدیریت بحران به ریاست استاندار مشهد برگزار شد. طی این جلسه عملکرد شهرداری بررسی و اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها برای انجام کارهای بین ارگان‌های مختلف در دستور کار قرار گرفت.

شهردار مشهد بیان کرد: با توجه به اینکه بارندگی‌ها همچنان ادامه‌ دارند، در روزهای گذشته با جمعی از همکاران از مسیرها و ارتفاعات جنوب بازدید کردیم و بروز خطرات احتمالی رفع شد. همه ارگان‌های مربوطه با همکاری یکدیگر برای حل مسئله سیل در حال اقدام هستند. ۶۰۰۰ نیرو و ۲۰۰ دستگاه خودرو شهرداری در حال آماده‌باش و انجام وظیفه هستند.

ویدیو/ شروع بارش‌های سیل‌آسا و تگرگ در مشهد

از ساعاتی پیش بارش شدید باران در نقاط مختلف شهر مشهد شروع شده که طبق پیش‌بینی این بارش‌ها در برخی نقاط به ۵۰ میلی‌متر هم خواهد رسید. این بارش‌های سیل‌آسا شهر را در وضعیت هشدار نارنجی هواشناسی قرار داده است.

فرماندار مشهد از آغاز محدودیت‌های ترافیکی در شهر خبر داد

محسن داوری با اشاره به آغاز بارش باران در مشهد اظهار کرد: محدودیت‌های ترافیکی در میدان ‌امام علی(ع)، امام حسن(ع)، وکیل آباد و مسیرهای طرقبه و شاندیز آغاز شده است.

وی بیان کرد: ما بیشتر از سمت طرقبه و شاندیز در معرض سیل هستیم، بنابراین تا ساعت ۷ شب محدودیت‌های ترافیکی تداوم خواهد داشت‌.

فرماندار مشهد ادامه داد: از مردم خواهشمندیم طی این ساعات از تردد در شهر خودداری کنند.

کدام مسیرها در مشهد مسدود هستند؟

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: میدان جهاد، بلوار انقلاب، قائم، بزرگراه امام علی(ع)، میدان حافظ و میدان آزادی مسدود است.

سرهنگ هادی امیدوار اظهار کرد: میدان جهاد، بلوار انقلاب، قائم، بزرگراه امام علی(ع)، میدان حافظ و میدان آزادی مسدود است. بقیه مسیرها باز هستند و مشکلی وجود ندارد.

وی بیان کرد: از مردم خواهشمندیم در خیابان‌ها تردد نکنند. سیل با کسی شوخی ندارد. مردم مسیرهای اصلی که آب‌رو است را ترک کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر