پارک ملی "تندوره" تعطیل شد

فرماندار درگز گفت: به خاطر پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع سیل و پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه،پارک ملی "تندوره" یا همان "دره چهلمیر" طی روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته کنونی تعطیل است.

پارک ملی "تندوره" تعطیل شد

به گزارش مملکت آنلاین، مجتبی بزم آرا افزود: از دیروز سامانه ای بارشی به حوزه شهرستان درگز وارد شده است و به تناوب حجم بارشهای رگباری توام با رعد و برق، در نواحی مستعد همراه با صاعقه، بارش تگرگ و وزش باد افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد:پیش بینی شده است که در بازه زمانی یاد شده آبگرفتگی، رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و همچنین اختلال در سیستم حمل و نقل در شهرستان رخ دهد از این رو علاوه بر تعطیلی دره چهلمیر از تردد گردشگران و اهالی محلی در محدوده مرزی دره ارغوان در مجاورت پارک ملی تندوره نیز جلوگیری خواهد شد.

فرماندار درگز گفت: در پی بارشهای شب گذشته و وقوع سیلاب، تردد در چند جاده روستایی این شهرستان به سختی انجام می شود و راهداران در حال پاکسازی این مسیرها هستند.

پارک ملی تندوره در شمال استان خراسان رضوی و نزدیک مرز ایران و ترکمنستان واقع شده است. بر اساس تقسیم‌بندی‌های کشوری مجموعه تندوره از مکان‌های دیدنی درگز به شمار می‌رود و در حوضه آبریز «هریرود» و «کشف‌رود» و زیر حوضه رودخانه «درونگر» قرار دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر