استقرار ۳ هزار آتش‌ نشان در تهران برای حوادث احتمالی چهارشنبه سوری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلام آماده باش کامل آتش نشانی و استقرار آتش نشانان در ۴۰۰ نقطه پایتخت،گفت: در آستانه برگزاری جشن شب چهارشنبه آخر سال از مردم می خواهیم از روشن کردن آتش با مواد نفتی خودداری کنند.

استقرار ۳ هزار آتش‌ نشان در تهران برای حوادث احتمالی چهارشنبه سوری

به گزارش مملکت آنلاین، سید جلال ملکی گفت: از شهروندان عزیز می خواهیم از روشن کردن آتش در کنار منازل مسکونی و درختان خودداری کنند و تاجایی که می توانند برای روشن کردن آتش با موادی همچون تینر، بنزین و نفت خودداری کنند چرا که پاشیدن این مواد قابل اشتعال منجر به شعله ور شدن و زبانه کشیدن آتش و سرایت آن به اطرافیان می شود.

وی افزود: امشب نقش والدین بسیار مهم است و اگر فرزندی دچار اضطراب و استرس است و مدام درفکر خارج شدن از منزل است حتما به رفتار فرزند خود شک کنید و امشب فرزندان خود را تحت کنترل بگیرید.

ملکی ادامه داد: در ساعات بامداد امروز در یک منزل مسکونی چهار نوجوان بدلیل فعالیت با مواد محترقه دچار مصدومیت شدید شدند که از شهروندان به ویژه افراد نوجوان و جوان می خواهیم جشن امشب را با وسایل خطرساز و حادثه آفرین برگزار نکنند.

وی با تاکید براینکه استفاده از بالن های آرزو نیز ممنوع، گفت: این بالن ها پس از رفتن به هوا فرودش دست فرد و قابل کنترل نیست و در سال های گذشته بدلیل سقوط این بالن های آرزو در داخل بالکن و یا حیاط منازل شاهد آتش سوزی هایی بودیم به همین منظور از شهروندان می خواهیم امشب، حفاظ بالکن ها و پنجره های خود را بسته نگه دارند.

استقرار ۳ هزار آتش‌ نشان در پایتخت

ملکی خاطرنشان کرد: از حوالی ساعت ۱۷ امروز/ سه شنبه سه هزار آتش‌نشان در ۴۰۰ نقطه پایتخت به همراه یک هزار و ۲۰۰ خودروی سبک و سنگین مستقر و همچنین بیش از یک هزار آتش نشان نیز که در شیفت استراحت بسر می برند فراخوان می شوند و در نقاط مختلف تهران اوضاع ایمنی شهروندان را کنترل می کنند.

به گفته وی، همچنین آتش نشانان در ۱۳۸ ایستگاه در آماده باش کامل هستند و از شهروندان درخواست داریم هرگونه حادثه ای را به سامانه ۱۲۵ اعلام کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران یادآور شد: بدلیل حجم ترافیک در ساعات عصر و شامگاهی آتش نشانان در میادین و مسیرهای اصلی و از پیش تعیین شده مستقر می شوند تا زودتر به هر گونه حادثه احتمالی برسند.

انتهای پیام/

ارسال نظر