صندوق‌های رای انتخابات اسفند در نیشابور بازشماری می‌شود

فرماندار شهرستان نیشابور گفت: تمام صندوقهای رای حوزه انتخابیه نیشابور، فیروزه، زبرخان و میان‌جلگه با ثبت شکایت از سوی یکی از کاندیداها بازشماری می شود.

صندوق‌های رای انتخابات اسفند در نیشابور بازشماری می‌شود

به گزارش مملکت آنلاین، مهدی دونده افزود: هر فردی نسبت به فرآیند انتخابات اعتراض داشته باشد طبق قانون انتخابات ۲ روز پس از انتشار آگهی باید در سامانه شورای نگهبان ثبت شکایت کند تا موضوع در هیات نظارت استان بررسی شود.

وی اضافه کرد: یکی از کاندیداها با نام "حسینی" به دلیل تشابه اسمی با سه نفر دیگر ثبت شکایت کرده بود که ۴۶ صندوق باز شماری شد.

فرماندار شهرستان نیشابور گفت: با شمارش این صندوق ها ۲۵۰ رای به سبد رای این فرد اضافه شد از این رو تصمیم برآن شد تمام ۴۴۰ صندوق بازشمارش شود.

دونده افزود: به احتمال فراوان بازشماری آرا تا فردا به پایان می رسد.

مجموع آرای ماخوذه در حوزه انتخابیه نیشابور، فیروزه، زبرخان و میان‌جلگه ۱۸۴ هزار و ۹۶۵ رای بود و در مجموع ۵۰.۸ درصد واجدان شرایط در این انتخابات شرکت کردند.

طبق شمارش رسمی اولیه آرای این حوزه انتخابیه سید یحیی سلیمانی با ۵۱ هزار و ۵۷۷ رای و محمد رستمی با ۴۴ هزار و ۱۱۴ رای تاکنون به عنوان منتخبان حوزه انتخابیه نیشابور، فیروزه، زبرخان و میان‌جلگه معرفی شده اند و سید علی حسینی به عنوان نامزد معترض، ۴۳ هزار و ۴۶۷ رای کسب کرده است که با نفر جلو تر از خود ۶۳۸ رای فاصله دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر