آمار واحدهای تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی به ۱۳ درصد کاهش یافت

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: میزان واحدهای تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور در ٢ سال اخیر از ۱۸ به ۱۳ درصد کاهش یافت.

آمار واحدهای تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی به ۱۳ درصد کاهش یافت

به گزارش مملکت آنلاین، روح‌الله ابراهیمی، در مراسم افتتاح ۴۵ پروژه‌ زیرساختی در نواحی صنعتی استان اصفهان افزود: دولت سیزدهم تلاش زیادی برای فعالیت مجدد واحدهای راکد و همچنین افزایش تولید واحدهای فعال کرده است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس در ۲ سال اخیر چهار هزار و ١٠٠ واحد راکد دوباره به چرخه تولید بازگشتند و چهار هزار و ٩٠٠ واحد نیز که با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کردند ظرفیت تولید خود را به بالای ۵۰ درصد رساندند.

معاون شرکت شهرک‌های ایران خاطرنشان کرد: اعتبار پروژه‌های عمرانی و زیرساختی در شهرک‌های صنعتی کُل کشور در سالجاری بالغ بر ۱۴۰ هزار میلیارد ریال است.

ابراهیمی با اشاره به ناترازی در تولید و مصرف برق در کشور تصریح کرد: در مشکلات مرتبط با کمبود برق، نخستین بخشی که با خاموشی روبه‌رو می‌شود واحدهای صنعتی و تولیدی هستند با این وجود در سالجاری حدود ۶۰۰ مگاوات در انرژی برق مدیریت مصرف داشتیم.

وی تصریح کرد: احداث شهرک‌های صنعتی با محوریت تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی در دستور کار قرار دارد بر همین اساس زمین مورد نیاز در ۱۷ شهرک را تا پایان سالجاری واگذار خواهیم کرد.

معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: صدور اسناد مالکیت رسمی صنعتی مستقر در شهرک‌ها ضروری است و در این راستا عزم جدی داریم.

ابراهیمی گفت: راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی تخصصی باید جدیت دنبال شود و در اصفهان شهرک تخصصی پوشاک می‌تواند سرآمد باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر