دومین جشنواره گل پرکنی زعفران شهرستان گناباد به پایان رسید

دومین جشنواره گل پرکنی زعفران شهرستان گناباد روز جمعه با معرفی نفرات برتر در روستای "باغ آسیا" از توابع بخش مرکزی این شهرستان برگزار شد.

دومین جشنواره گل پرکنی زعفران شهرستان گناباد به پایان رسید

به گزارش مملکت آنلاین، مدیر جهاد کشاورزی گناباد با اعلام این مطلب افزود:‌ در پایان این دوره از رقابتها که روز جمعه با حضور ۹۰ نفر شرکت کننده در بخشهای خانوادگی،‌ گروهی و انفرادی برگزار شد در بخش خانوادگی خانواده های "پورعلی، کابلی مقدم و رضایی" رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

اسماعیل قربانی افزود: همچنین در بخش گروهی این جشنواره گروه "صبور" مقام نخست را به خود اختصاص داد و گروههای "صارمی" و "مظلوم" دوم و سوم شدند.

وی اضافه کرد:‌ در بخش انفرادی جشنواره گل پرکنی زعفران گناباد "طاهره شریفی،‌ خدیجه شهابی و مائده رمضانی" به رتبه های اول تا سوم دست یافتند.

مدیر جهاد کشاورزی گناباد گفت:‌ این جشنواره همزمان با برداشت گل زعفران در مزارع گناباد با معرفی ظرفیتهای تولید زعفران این شهرستان و ایجاد شور و نشاط در بین خانواده ها و آموزش راهکارهای علمی همراه با سرعت و دقت در گل پرکنی این محصول برگزار شد.

قربانی افزود: گناباد از نقاط مستعد تولید زعفران در جنوب استان خراسان رضوی است و برداشت این محصول در این شهرستان از اواسط آبان ماه آغاز شد و تا انتهای آذرماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود در این مدت بیش از هشت تن زعفران از مزارع شهرستان گناباد برداشت شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر