ثبت ۲۴ هزار از ۳۴ هزار شغل وعده داده شده در سامانه رصد استان کرمانشاه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از تحقق ۷۲ درصدی هدفگذاری اشتغال امسال کرمانشاه خبر داد.

ثبت ۲۴ هزار از ۳۴ هزار شغل وعده داده شده در سامانه رصد استان کرمانشاه

به گزارش مملکت آنلاین، مختار احمدی در جلسه عصر امروز (۲۳ آبان) کارگروه اشتغال استان کرمانشاه از هدفگذاری ایجاد ۳۴ هزار و ۵۱۷ شغل برای سال جاری در کرمانشاه یاد کرد و گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۲۴ هزار و ۷۵۳ شغل در استان بر اساس آمار سامانه رصد ثبت شده است.

وی اظهار کرد: اکنون ۷۲ درصد هدفگذاری اشتغال استان محقق شده و هفت درصد نیز از برنامه‌ زمان‌بندی جلو هستیم.

به گفته این مسئول از بین شهرستان‌های استان نیز کنگاور با ۸۸ درصد بیشترین میزان تحقق اشتغالزایی را داشته و بیشترین شغل ایجاد شده نیز با بیش از ۸۷۰۰ مورد مربوط به شهرستان کرمانشاه بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه  رتبه استان کرمانشاه از نظر تحقق هدفگذاری اشتغال بین استان‌های کشور را نیز ۱۹ عنوان کرد.

احمدی با بیان اینکه از بین دستگاه‌ها نیز اداره کل صمت با ۷۹۰۳ مورد بیشترین اشتغالزایی را داشته است، خاطرنشان کرد: کمیته امداد و جهاد کشاورزی در جایگاه بعدی قرار دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از وضعیت تسهیلات مشاغل خانگی استان کرمانشاه نیز یاد کرد که سهم کرمانشاه ۱۶۵ میلیارد تومان بوده، اما تنها ۳۰ درصد آن پرداخت شده است.

احمدی با بیان اینکه تاکنون ۱۹۴ میلیارد تومان طرح مشاغل خانگی به بانک‌ها معرفی شده، خواستار تسریع در پرداخت این تسهیلات شد.

وی از اختصاص هزار میلیارد تومان دیگر از سوی دولت برای مشاغل خانگی خبر داد که تنها در صورتی پرداخت می‌شود که تسهیلات قبلی جذب شده باشد.

رضا طاهری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه نیز با اشاره به جمعیت ۱۵۰ هزار نفری تحت پوشش این نهاد، گفت: ما مسئولیت اشتغالزایی و توانمندسازی حدود پنج دهک جامعه را بر عهده داریم.

وی سهم کمیته امداد از تسهیلات اشتغالزایی امسال را ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که به دلیل عدم همراهی بانک‌ها ۵۷ درصد آن محقق شده است.

طاهری اظهار کرد: چهار هزار مجری طرح اشتغال در کمیته امداد داریم که هشت ماه است در نوبت پرداخت تسهیلات قرار دارند.

بهزاد شهبازی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه نیز با اشاره به سهمیه ۲۳۲۰ نفری اشتغال امسال بهزیستی، گفت: از این میزان ۲۲۰۰ نفر معادل ۹۵ درصد محقق شده است.

وی تسهیلات در نظر گرفته شده برای مشاغل خانگی بهزیستی کرمانشاه را ۲۰۵ میلیارد تومان اعلام کرد که ۸۳ درصد آن محقق شده است.

شهبازی از معرفی ۱۷۴۹ طرح (بیش از سهمیه در نظر گرفته شده) برای دریافت تسهیلات به بانک خبر داد که به ۹۴۰ نفر تسهیلات پرداخت شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر