جشنواره طلای سرخ شهرستان قاینات در رویدادهای گردشگری ثبت شد

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی گفت: جشنواره طلای سرخ شهرستان قاینات به عنوان یکی از رویدادهای تاثیرگذار استان در جذب گردشگران داخلی و خارجی، در تقویم رویدادهای گردشگری کشور به ثبت رسید.

جشنواره طلای سرخ شهرستان قاینات در رویدادهای گردشگری ثبت شد

به گزارش مملکت آنلاین از روابط عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی، هادی شاهوردی روز یکشنبه در تشریح این خبر افزود: این جشنواره در فهرست رویدادهای گردشگری ایران با شماره ۲۰۲۰۹۳۶۰ ثبت و به استان ابلاغ شد.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت معرفی محصول راهبردی زعفران در شاخه گردشگری کشاورزی و علاقه گردشگران به آشنایی با مراحل کاشت، داشت و برداشت آن و کیفیت زعفران قاینات به عنوان محصولی با استانداردهای بالا برای عرضه در سطح کشور و صادرات، کمیته ثبت رویدادهای گردشگری استان، ثبت جشنواره طلای سرخ را در اولویت برنامه‌های ثبتی رویدادهای گردشگری خراسان جنوبی قرار داد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی گفت: آشنایی با فرآوری، بسته‌بندی همچنین کاربردهای دارویی گیاه زعفران از دیگر اهداف ثبت این جشنواره بوده است.

وی افزود: شهرستان قاینات خاستگاه زعفران است و به عنوان پایتخت زعفران ایران به همگان معرفی می‌شود.

شاهوردی بیان کرد: با تلاش معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، ثبت سایر رویدادهای گردشگری استان در تقویم رویدادهای گردشگری کشور در دست اقدام است.

پیش از این مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی از ثبت جشنواره انار و زعفران شهرستان فردوس در تقویم رویدادهای گردشگری کشور خبر داده بود.

شاهوردی گفت: جشنواره انار و زعفران فردوس می‌تواند در بازه زمانی اول تا ۳۰ آبان‌ ماه به منظور معرفی توانمندی‌های شهرستان به ویژه شناساندن محصول منحصر به‌فرد مانند انار فردوس توسط دستگاه‌های اجرایی متولی و با همکاری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی برگزار شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر