دستگیری جاعلین پاسپورت و ویزا در تهران

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت دو جاعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا، خبرداد و گفت که این افراد متهمان به بهانه اخذ ویزا ۹۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند.

دستگیری جاعلین پاسپورت و ویزا در تهران

به گزارش مملکت آنلاین، سرهنگ داور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی، رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان در تحقیقات میدانی خود متوجه شدند که دو مرد جوان با چرب زبانی و جعل مدارک هویتی برای اخذ ویزا کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی از شهروندان پول‌های زیادی دریافت کرده و متواری شده‌اند.

فرمانده پایگاه سوم پلیس  آگاهی پایتخت  ادامه داد:‌ ماموران در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهمان را در شمال تهران شناسایی کرده و در ادامه نیز متوجه شدند که این افراد قصد دارند تا با جعل مدارک بیشتر، مبالغ دیگری نیز از شهروندان دریافت کنند. در همین راستا نیز کارآگاهان پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه موردنظر شده و دو متهم اصلی پرونده را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

وی با اشاره به انجام بازرسی از محل دستگیری این دو جاعل کلاهبردار گفت:‌ ماموران در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی مهر جعلی از بانک‌های دولتی، مراکز بهداشتی، دانشگاه جامع علمی و کاربردی، مدارک جعلی ورود به کشورهای همسایه، تعداد زیادی سند تک برگ خام و جعل شده، تعدادی پاسپورت جعلی کشورهای اروپایی، مدارک اخذ ویزا اعم از مدرک دیپلم و کارشناسی جعلی و اسلحه شکاری و فشنگ فاقد مجوز، دستبند فلزی نظامی، چراغ گردان، بلندگو، بی‌سیم، لباس نظامی و موتورسیکلت ریل فاقد پلاک و مدارک را کشف و ضبط کردند.

گودرزی  با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: متهمان پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی در تحقیقات و بازجویی‌های ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی اعتراف کردند. همچنین تاکنون ۱۵ شاکی نیز در مواجه حضوری این افراد را شناسایی کردند و بررسی‌ها نیز حاکی از آن است که این دو متهم تاکنون با این شیوه و شگرد دستکم ۹۰ میلیارد ریال از شکات کلاهبرداری کرده‌اند.

فرمانده پایگاه سوم پلیس  آگاهی تهران با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده، گفت: این افراد به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شدند اما تحقیقات پلیس در این خصوص و با هدف کشف دیگر جرائم ارتکابی و شکات احتمالی همچنان درحال انجام است.

انتهای پیام/

ارسال نظر