۴۲ واحد صنعتی راکد در استان سیستان و بلوچستان به چرخه تولید بازگشتند

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در راستای تحقق شعار سال مبنی بر «مهار تورم و رشد تولید» ۴۲ واحد صنعتی راکد در استان احیا شد.

۴۲ واحد صنعتی راکد در استان سیستان و بلوچستان به چرخه تولید بازگشتند

به گزارش مملکت آنلاین، ایرج حسن پور در خصوص برنامه‌های عملیاتی در حوزه تولید و اشتغال صنعت معدن و تجارت امسال، اظهار کرد: با صدور تعداد ۶۰ پروانه بهره برداری صنعتی زمینه اشتغال حدود ۵۱۰ نفر در سیستان و بلوچستان مهیا شد.

وی از فعال‌سازی و راه اندازی مجدد تعداد ۴۲ واحد تولیدی راکد، با اشتغال ۳۲۹ نفر در بخش صنعت و معدن خبر داد و افزود: افزایش ظرفیت تعداد ۴۰ واحد نیمه فعال (با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت اسمی) با اشتغال ۱۶۰ نفر و استفاده از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان و تأمین منابع مالی (طرح رونق تولید، طرح تام، بند الف تبصره ۱۸ و پرداخت از طریق منابع داخلی بانک‌ها) از جمله اقدامات مهم به شمار می‌رود.

این مقام مسئول ادامه داد: در راستای نیازسنجی ظرفیت‌های تولیدی کشور‌های همسایه برای توسعه صادرات در قالب طرح توازن سرمایه گذاری زمینه اشتغال افزون بر ۴۲۰ نفر به طور مستقیم در طرح آلکالوئید‌های دارویی، طرح تراکتورسازی، طرح ادوات و تجهیزات کشاورزی نیز فراهم شده است.

وی بیان کرد: با اقدامات و تلاش‌های انجام شده پس از اکتشاف، افزایش استخراج کمی و صدور پروانه بهره برداری ذخایر فلزی و غیر فلزی با محوریت مواد معدنی مزیت دار استان، فرصت اشتغالزایی افزون بر ۴۵۰ نفر به طور مستقیم در بخش معادن آنتیموان، منگنز، کروم، مس، منیزیت، منیزیم و… فراهم شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: مشارکت سازمان‌های توسعه‌ای نظیر ایدرو، ایمیدرو و سایر ارگان‌های مانند ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، شرکت صدر تأمین، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، شرکت معادن و فلزات و … در راستای اجرای طرح‌های صنعتی و ایجاد بستر مناسب جهت ورود بخش خصوصی در صنایع پایین دستی و توسعه آن‌ها منجر به ایجاد اشتغال جدید از طریق صدور تعداد ۲ هزار و ۵۴۰ پروانه کسب در حوزه اصناف شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر