۱۰ کیلومتر از سامانه روشنایی جاده اردبیل - مغان افتتاح شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای اردبیل گفت: ۱۰ کیلومتر از سامانه روشنایی جاده اردبیل - مغان که یکی از مطالبه های اصلی مردم استان بود، افتتاح و به بهره برداری رسید.

۱۰ کیلومتر از سامانه روشنایی جاده اردبیل - مغان افتتاح شد

به گزارش مملکت آنلاین، کلیم الله وثوقی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این پروژه از مقابل آستان امام زاده سید صدرالدین در خروجی اردبیل آغاز و تا روستای سامیان واقع در جاده اردبیل - مغان به طول ۱۰ کیلومتر اجرا شده است.

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه از مهر ماه سال ۱۴۰۰ شروع شده بود، اظهار کرد: برای اجرا و تکمیل این طرح در مجموع ۱۹۰ میلیارد ریال به قیمت روز هزینه شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بیان کرد: برای تامین روشنایی این مسیر ۲۲۰ پایه تیر برق ۱۴ متری نصب شده است که فاصله هر تیر برق از یگدیگر ۵۰ متر می باشد.

وثوقی با بیان اینکه در این طرح در مجموع ۴۴۲ چراغ ۲۰۰ ولتی و کم مصرف در تیرهای برق نصب شده است، اضافه کرد: همچنین برای تامین روشنایی این مسیر ۷۰ ترانسفورماتور نصب شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۲۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان اردبیل مجهز به سیستم روشنایی است، ادامه داد: با در نظر گرفتن طول راه‌های دارای سیستم روشنایی نسبت به طول راه‌های تحت نظارت بدون محاسبه راه های روستایی، استان اردبیل به لحاظ مجهز بودن راهها به سیستم روشنایی رتبه نهم را در بین استان های کشور دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: تشخیص به موقع موانع، علایم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی و دید آسان و دقیق در طول راه‌های ارتباطی از مهمترین اهداف و کارکردهای نصب سامانه‌های روشنایی در جاده‌ها به شمار می‌روند.

وی از تلاش برای مجهز کردن راه های ارتباطی استان اردبیل به سیستم روشنایی خبر داد و افزود: علاوه بر فرهنگ سازی در بین رانندگان و رعایت نکات ایمنی، آشکارسازی جاده ها نیز باعث کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در راه های ارتباطی استان می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با بیان اینکه با روشنایی جاده ها ضریب ایمنی سفر افزایش پیدا می کند، اظهار کرد: برای ارتقای ایمنی راه های ارتباطی ایجاد روشنایی به صورت نقطه‌ای در نقاط حساس و پرحادثه در اولویت ‌برنامه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل است.

وثوقی بیان کرد: اکیپ های راهداری استان شبانه روز در راستای ارتقای ایمنی ۶ هزارو ۷۳۶ کیلومتر حوزه استحفاظی تلاش می کنند و با همه توان در میدان عمل مشغول انجام وظایف مربوط به نگهداری راه‌ها هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر