مهاباد در ششمین روز بهار سفیدپوش شد

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: ۸۵ کیلومتر از جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های این شهرستان برف‌روبی و نمک‌پاشی شد.

مهاباد در ششمین روز بهار سفیدپوش شد

به گزارش مملکت آنلاین، رحمت نویدنیا افزود: با تقویت سامانه بارشی، بارش برف در مهاباد از بامداد امروز شروع شد و عوامل راهداری مشغول برفروبی و نمک‌پاشی مسیرهای بین شهری و روستایی انی شهرستان هستند.

وی اضافه کرد: عوامل راهداری ۶۰ کیلومتر در مسیر مهاباد - سردشت در گردنه های «زمزیران» و «جواله ‌ره‌شان» و ۲۵ کیلومتر در مسیر جاده برهان (مهاباد- بوکان) را برفروبی کردند و هم اکنون برفروبی مسیرهای روستایی افان و و گردنه «خوله‌پوله» آغاز شده است.

رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: هم اکنون ارتفاع برف در گردنه «زمزیران» به ۲۰ سانتی‌متر رسیده است اما با تلاش عوامل راهداری تردد در این مسیر هم جریان دارد.

وی اظهار کرد: با توجه به تداوم بارش برف و کاهش دما در محورهای مواصلاتی به‌ویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری در این محورها خودداری و در صورت لزوم نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به حرکت کنند.

وی از مسافرانی که این شهرستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، خواست قبل از سفر، از وضعیت جاده‌ها با شماره‌ تلفن گویای ۱۴۱ و یا شماره ثابت ۴۲۴۲۲۵۵۹ آگاهی پیدا کنند.

نویدنیا گفت: هم‌اکنون علاوه بر راهدارخانه مرکزی، چهار راهدارخانه در روستاهای کیتکه (گردنه جواله ره شان)، کله گاوی (گردنه زمزیران) و گردنه قره بلاغ (مسیر مهاباد - بوکان) فعال است و راهدارخانه دارلک (مسیر مهاباد به ارومیه) نیز در روزهای آینده فعال خواهد شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون برای اجرای طرح زمستانی راهداری ۵۲ نفر راهدار و ۲۶ دستگاه خودرو سبک و سنگین در راهدارخانه های این شهرستان مستقر شده و پنج تُن نمک و ماسه نیز برای این فصل انباشت شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر