مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گلستان:

پرداخت ۷۰ درصد سهم صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر توسط دولت

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گلستان اظهار کرد: ویژگی خاص این صندوق پرداخت ۷۰درصد حق بیمه توسط دولت است که کارفرما در این صندوق دولت میباشد.

پرداخت ۷۰ درصد سهم صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر توسط دولت

به گزارش مملکت آنلاین، حسن قدیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان گفت:این صندوق  یکی از صندوقهای زیرمجموعه ی اداره کار و رفاه اجتماعی میباشد که از سال ۱۳۸۴ تاسیس شده و مولود نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی فلسفه وجودی این صندوق را عدالت بیمه‌ای ذکر کرد و افزود:جامعه ی هدف این صندوق را ساکنین شهرهای زیر ۲۰هزار نفر جمعیت تشکیل می‌دهد.

وی اظهار کرد: ۸۵ هزار نفر از کشاورزان ،روستائیان و عشایر در کنار برخی گروه‌ها از جمله زنان خانه دار، دانشجویان، کارگران فصلی،فعالان حوزه صنایع دستی، رانندگان حمل و نقل بین شهری این استان که بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن دارند تحت پوشش این بیمه هستند.

قدیمی در ادامه مهمترین مزایای این صندوق را دریافت مستمری از کارافتادگی، مستمری بازنشستگی، مستمری بازماندگان متوفی و نقل و انتقال سوابق بیمه‌های اجتماعی ذکر کرد و گفت: ویژگی شاخص این صندوق پرداخت ۷۰درصد بیمه توسط دولت است که بیمه شده می‌تواند با انتخاب یکی از ۸ سطوح درآمدی ، ۳۰ درصد از حق بیمه خود را طبق درآمد ماهانه به صورت ۳ ماهه، ۶ ماهه یا سالانه پرداخت نماید.

قدیمی اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌هایی بین این صندوق با دستگاه‌های دیگر منعقد شده است که افراد مشمول این بیمه می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها از مزایای آن بهره مند شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گلستان در پایان گفت: در حال حاضر ۵۶ کارگزار در سطح استان داریم که خدمات این صندوق را به بهترین شکل به جامعه هدف ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر