کتابخانه‌های پایتخت هلند برای جوانان رایگان شد

آمستردام برای افزایش حمایت از ساکنان آمستردام، سن دسترسی رایگان از کتابخانه‌ها را به ۲۷ سال تغییر داد تا همه جوانانی که دسترسی به لپ‌تاپ یا کامپیوتر ندارند، بتوانند با حضور در آنجا از پشتیبانی دیجیتالی قابل دسترسی برخوردار شوند.

کتابخانه‌های پایتخت هلند برای جوانان رایگان شد

به گزارش مملکت آنلاین، شهرداری آمستردام اعلام کرد که محدودیت سنی دسترسی رایگان به کتابخانه‌های عمومی شهر را از ۱۸ به ۲۷ سال تغییر می‌دهد. علاوه بر این، تمام معلمان شهر نیز از خدمات کتابخانه رایگان استفاده خواهند کرد.

کتابخانه‌ها در شهرهای بزرگ اروپایی نظیر آمستردام به عنوان فضایی بیش از امانت گرفتن کتاب عمل می‌کنند. این روزها، بسیاری از آنها به عنوان مراکز فرهنگی و آموزشی واقعی عمل می‌کنند که شکاف‌های مختلف اجتماعی را پر می‌کنند.

کتابخانه‌های آمستردام به عنوان مکان‌هایی برای رشد شخصی

شهرداری آمستردام قصد دارد کتابخانه‌های عمومی را به عنوان شریکی در ابتکار عمل برای بهبود مهارت‌های عمومی در میان ساکنان جوان معرفی کند. یکی از طرح‌های اعلام شده به همراهی کتابخانه‌ها، ایجاد مجموعه کتاب متناسب با جمعیت و علایق متنوع کودکان خواهد بود.

علاوه بر این، مدیریت کتابخانه‌ها در مدارس مشارکت خواهند کرد تا ابتکار «عشق به خواندن» را مدیریت کنند، که هدف آن تحریک، تشویق و نشان دادن لذت بردن از خواندن و غنی‌سازی مهارت‌های زبانی دانش‌آموزان است.

مشارکت بین شهرداری و کتابخانه‌های عمومی نیز با هدف مقابله با نابرابری دیجیتال است. دسترسی به دنیای دیجیتال برای همه یکسان نیست و شکاف دیجیتال در حال افزایش است. حدود ۲۰ درصد از ساکنان آمستردام سواد دنیای دیجیتال را ندارند و ۱۴ درصد از ساکنان با درآمد پایین‌تر، کامپیوتر، لپ‌تاپ یا تبلت در خانه ندارند. در کتابخانه، این گروه از ساکنان می‌توانند از پشتیبانی دیجیتالی قابل دسترسی برخوردار شوند و در مورد فناوری، اطلاعات بیشتری کسب کنند.

در شهری مانند آمستردام که در حال رشد است و فضا کمیاب است، کتابخانه یک مکان ملاقات عمومی با امکانات مورد نیاز برای همه است. بنابراین کتابخانه‌ها فعالیت‌هایی را همراه با نیاز ساکنان محله‌ها توسعه خواهند داد تا ساکنان آمستردام بتوانند احساس کنند که مالک کتابخانه محلی خود هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر