ادامه سقوط تیم ملی والیبال در رنکینگ جهانی

با هشتمین شکست پیاپی تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها، تیم ملی در رنکینگ جهانی سقوط کرد.

ادامه سقوط تیم ملی والیبال در رنکینگ جهانی

به گزارش مملکت آنلاین، در چارچوب لیگ ملت‌های والیبال، تیم ملی والیبال ایران در یک بازی فاجعه‌بار با نتیجه سه بر یک برابر ترکیه شکست خورد تا هشتمین باخت متوالی خود را متحمل شود.

این باخت تیم ملی والیبال ایران که با اولین برد تاریخ ترکیه در لیگ ملت‌ها همراه شد، نه تنها ایران را دوباره به قعر جدول دور گروهی برد بلکه با کسر شش امتیاز در رنکینگ فدراسیون جهانی باعث شد ایران رتبه شانزدهمی خود را از دست بدهد و تیم ملی بلژیک جایگزین ایران در این رتبه شود.

تیم ملی والیبال ایران که سال‌ها بود رتبه هفدهم به بالا را تجربه نکرده بود حالا پس از نزدیک به دو دهه دوباره در حال تکرار تاریخ است و عملکرد فاجعه بار ایران در مسابقات دلیل این اتفاق است. حالا تیم ملی در رنکینگ همسایه جمهوری چک شده است و اگر باز هم در هفته سوم لیگ ملت‌ها شکست بخوریم این تیم نیز جایگزین ایران خواهد شد.

czwa1kcm

تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال باید به مصاف آمریکا، هلند، فرانسه و آلمان برود و باخت برابر این چهار تیم به ویژه هلند و آلمان امتیازات فراوانی را در رنکینگ از ایران کم خواهد کرد و می‌تواند حتی رتبه ایران را تا مکان بیستم هم پایین بیاورد.

جمهوری چک، مصر، بلغارستان تیم‌های دیگری در رنکینگ فدراسیون جهانی هستند که می‌توانند رتبه ایران را بگیرند. این که در پایان چه اتفاقی خواهد افتاد به عملکرد تیم ملی در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال بستگی دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر