فرانسه به ورزشکاران ایرانی ویزا نداد

دو ملی‌پوش پاراشنای ایران که خود را برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس آماده می‌کنند، فرصت حضور در رقابت‌های جهانی فرانسه را از دست دادند.

فرانسه به ورزشکاران ایرانی ویزا نداد

به گزارش مملکت آنلاین، علیرضا ایزدی سرمربی تیم ملی پاراشنای کشورمان، درباره آخرین وضعیت شاهین ایزدیار و سینا ضیغمی‌نژاد که خود را برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس حاضر می‌کنند، اظهار داشت: خدا را شکر وضعیت بچه‌ها به لحاظ تمرینی و آمادگی خوب است، اما هنوز نتوانسته‌ایم در یک رویداد بین‌المللی شرکت کنیم تا آن‌ها خودشان را محک بزنند. این دو شناگر باید الان در رقابت‌های برلین شنا می‌کردند، اما سفارت دیر وقت داد و ویزا نرسید. هفته بعد هم مسابقات جهانی در فرانسه برگزار می‌شود که متأسفانه نمی‌توانیم در آن نیز شرکت کنیم و در واقع فرانسه نیز ویزا نداد. به هر حال مسابقات جهانی اهمیت خاصی دارد، در آن تمام شناگران خود را محک می‌زنند و از آخرین وضعیت رقبای‌شان باخبر می‌شوند.

وی ادامه داد: رویداد دیگری نداریم، البته پیگیر هستیم که به یک کمپ خارجی برویم و در همین باره در حال بررسی دو اعزام به مجارستان و ترکیه هستیم. ترکیه نیازی به ویزا ندارد و شاید راحت‌تر باشد. فعلاً صحبت این موضوع را کرده‌ایم و پیشنهاد را به صورت کتبی می‌دهیم.

ایزدی همچنین خاطر نشان کرد: این بچه‌ها ۳۰ ماه است که در یک جا تمرین می‌کنند. آن‌ها پس از بازی‌های پاراآسیایی هانگژو در هیچ رویداد بین‌المللی شرکت نکرده‌اند و لازم است که یک تغییری برای‌شان اتفاق بیفتد.

سرمربی تیم ملی پاراشنای کشورمان در پاسخ به این پرسش که «آیا در چنین شرایطی می‌توان پیش‌بینی درستی از عملکرد ملی‌پوشان در پاریس داشت؟»، گفت: شناگران در رویداد‌های بین‌المللی است که هم خودشان و هم رقبا را محک می‌زنند و این موضوع کمک زیادی به آن‌ها می‌کند. اینکه به طور مستقیم از پاراآسیایی به پارالمپیک برویم، پیش‌بینی را سخت می‌کند، ولی همه تلاش‌مان را می‌کنیم که نتیجه خوبی بگیریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر