یونان به تیم ملی موی‌تای ایران ویزا نداد

تیم ملی موی‌تای ایران فرصت حضور در مسابقات جهانی ۲۰۲۴ در رده‌های سنی امید و بزرگسال را از دست داد.

یونان به تیم ملی موی‌تای ایران ویزا نداد

به گزارش مملکت آنلاین، رقابت‌های موی‌تای قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۴ درحالی قرار است از روز ۱۱خرداد ماه به مدت ۱۱ روز به میزبانی شهر پاتراس یونان برگزار شود که تیم ملی ایران به دلیل کارشکنی علنی سفارتخانه این کشور، فرصت حضور و مدال آوری در این رویداد مهم را از دست داد.

هر چند به نظر می‌رسید با اعتراض و پیگیری جدی انجمن موی‌تای ایران و همچنین واکنش و قول مساعد فدراسیون بین‌المللی موی‌تای این مسئله حل شود، اما سفارت یونان با طرح دلایل واهی که بیشتر جنبه سیاسی داشت تا ورزشی، آب پاکی را روی دست تیم ایران ریخت و از صدور روادید برای همه نفرات اعزامی خودداری کرد.

پس از ثبت نام به موقع اعضای تیم ملی موی‌تای ایران و ارسال اسامی و نامه‌های لازم از سوی فدراسیون بین‌المللی موی‌تای به سفارتخانه یونان، تمامی نفرات در وقت مقرر در محل سفارت حاضر شدند و همه مراحل اخذ روادید را با موفقیت پشت سر گذاشتند؛ با این وجود سفارت این کشور با غیر قابل اعتماد خواندن توجیه سفر کاروان موی‌تای ایران به یونان، برای هیچ یک از نفرات ویزا صادر نکرد تا با این کارشکنی خسارت مادی و معنوی بسیاری را به این تیم وارد سازد.

در مورد پشت پرده‌های این کارشکنی ذکر همین نکته بس که یونان و رژیم اسرائیل امروزه از روابط دیپلماتیک عالی برخوردار هستند و یکدیگر را متحد می‌دانند. هر ۲ کشور در سازمان امنیت و همکاری اروپا و اعضای اتحادیه مدیترانه، سازمان تجارت جهانی و سایر سازمان‌های بین‌المللی شریک هستند. رژیم اسرائیل دومین واردکننده بزرگ محصولات یونانی در خاورمیانه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر