بودجه کمیته ملی المپیک تعیین شد

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: بودجه کمیته ملی المپیک ۱۰۹۰میلیارد تومان اعلام شده است.

بودجه کمیته ملی المپیک تعیین شد

به گزارش مملکت آنلاین، نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار شد و مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک مصوبات این نشست را تشریح کرد.

هاشمی بیان کرد: امروز سی و ششمین جلسه را داشتیم و تنها یک عضو حضور نداشت. در مورد مباحث به جمع بندی نسبی رسیدیم. اصلی‌ترین موضوع بودجه بود. با توجه به ابلاغ بودجه، اصلاحاتی در بودجه انجام شد. بودجه در حوزه عمرانی و جاری ۱۰۹۰ میلیارد است و ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی و ساخت کمپ تیم های ملی است و بقیه جاری و هزینه ای است.  

او افزود: سهم فدراسیون‌ها در شش شاخص مورد بررسی قرار گرفت. اعداد و ارقام را به صورت هدفمند مد نظر قرار دادیم. بودجه فدراسیون‌ها رشد خوبی داشتند. بودجه برخی فدراسیون‌ها بین ۱۵ تا ۳۰ و برخی دیگر تا ۶۰ درصد افزایش داشته است. 

هاشمی همچنین گفت:  ۲۰ درصد به بودجه همه فدراسیون ها کمک کردیم. توجه ویژه ای به فدراسیون های المپیکی داشتیم و عملکرد بازی های آسیایی را در توزیع بودجه ملاک قرار دادیم. فدراسیون هایی که سهمیه گرفتند هم یک ملاک دیگر برای توزیع بودجه بود. بازی های آسیایی ۲۰۲۶ هم ملاک است. بازی های داخل سالن تایلند هم ملاک دیگر برای  توزیع بودجه بود. بخشی هم مدیریت می‌تواند  اضافه کند. اعضا به رییس کمیته ملی المپیک اجازه دادند اصلاحاتی  انجام شود و پس از اصلاح، منتشر می‌شود. 

هاشمی در مورد دیگر مصوبات نشست گفت:  در مورد لیست اعضای کاروان هم تصمیم گیری شد.  پیش‌بینی می‌کنیم در دوومیدانی، تیروکمان، والیبال ساحلی و شنا ( وایلدکارت) سهمیه بگیریم و تعداد سهمیه به ۳۹ تا ۴۰ برسد. با توجه به کم بودن سهمیه‌ها، سهمیه همراهان هم کم است اما تلاش کردیم ۴۴ نفر کادر پشتیبان فنی و نیروهایی هم کنار تیم ها باشند.

او در مورد کادر همراه سرپرستی گفت: حدود هفت تا ۱۴  نفر همراه با با کادر پزشکی هستند. در دوره قبل ۲۰ نفر بودند. در این دوره افسر حفاظت از ورزشکاران داریم. در مورد کادر خبرنگاران هم توضیح داده شد و ۱۰ نفر کادر رسانه ای داریم که جدا از کادر صدا و سیما هستند. تعداد بسیار  محدودی مقامات و مدیران داریم. یکی دو نفر از وزارت ورزش هفته دوم هستند. تلاش کردیم نیروهایی که در کنار ورزشکاران هستند در اولویت باشند و کادر سرپرستی را کاهش دادیم. لیست کاروان و بودجه فدراسیون‌ها را رسانه‌ای خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر