لیگ ملت‌های والیبال: کامبک خوردیم و باز هم باختیم این بار به آرژانتین / سقوط به رده آخر

تیم ملی والیبال علی‌رغم عملکردی بهتر نسبت به بازی‌های قبلی، با قبول چهارمین شکست خود در لیگ ملت‌ها مقابل آرژانتین به رده آخر سقوط کرد.

لیگ ملت‌های والیبال: کامبک خوردیم و باز هم باختیم این بار به آرژانتین / سقوط به رده آخر

به گزارش مملکت آنلاین، تیم ملی ایران در آخرین دیدار خود از هفته اول لیگ ملت‌های والیبال۲۰۲۴ از بامداد دوشنبه، هفتم خرداد به مصاف آرژانتین رفت و در پایان سه بر دو ۲۳ بر ۲۵، ۳۱ بر ۲۹، ۲۰ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۰ و ۱۵ بر ۱۳ شکست خورد.  

تیم ایران در سه دیدار گذشته خود مقابل تیم‌های صربستان، ایتالیا و کوبا شکست خورده بود و با شکست مقابل آرژانتین هفته اول را با چهار شکست پیاپی پشت سر گذاشت. 

ترکیب تیم ایران: محمدطاهر وادی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد، مرتضی شریفی، میلاد عبادی‌پور و آرمان صالحی

سرمربی: مائوریسیو موتا پائز

ترکیب تیم آرژانتین: لوسیانو ویسنتین، برونو لیما، آگوستین لوزر، نیکولاس زربا، لوسیانو دچکو، لوسیانو پالونسکی و سانتیاگو دنانی

سرمربی: مارسلو مندز

ست اول: ۲۵ بر ۲۳ ایران

آرژانتین در ابتدای این ست پیش افتاد اما بازیکنان ایران به تدریج توانستند اختلاف امتیاز را کم کنند و در حالی که بازی ۱۵ بر ۱۲ به سود آرژانتین بود، مندز وقت استراحت گرفت. شریفی سرویس زد و داور خطای حمل زربا را اعلام کرد در ادامه شریفی بار دیگر سرویس زد که با دریافت خوبی از سمت آرژانتین همراه نبود و امتیاز دیگری برای ایران به دست آمد تا اختلاف کم شود و بازی ۱۷ بر ۱۶ به سود حریف باشد. مهدی جلوه یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت و بازی را در امتیاز ۱۸ به تساوی کشاند. در ادامه هم عبادی‌پور آبشار خود را به دست دفاع حریف زد و توپ بیرون رفت تا امتیاز ۱۹ برای ایران به دست بیاد و تیم ملی در این ست جلو بیفتد. دو تیم پایاپای و امتیاز به امتیاز پیش رفتند تا اینکه ایران دو امتیاز پیاپی گرفت و ست را ۲۵ بر ۲۳ برنده شد.

ست دوم: ۳۱ بر ۲۹ آرژانتین 

ایران در ابتدای این ست ۴ امتیاز پیاپی گرفت و پیش افتاد. دچکو با دفاع شریفی امتیاز چهارم را برای تیم خود گرفت و در ادامه هم با یک آبشار بازی را در امتیاز ۵ به تساوی کشاند. بازی در امتیاز ۸ برابر بود که بین دو تیم رالی شکل گرفت، پس از چند بار رفت و برگشت توپ، داور خطای تور بازیکن آرژانتین را اعلام کرد و امتیاز نهم را به ایران داد. در ادامه ست دو تیم امتیاز به امتیاز پیش رفتند و بازی پایاپای بود. مرتضی شریفی با یک آبشار امتیاز ۲۱ را برای ایران گرفت و در ادامه هم یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت تا تیم ملی ۲۲ بر ۲۰ پیش افتاد. شریفی سرویس خود را به تور زد و سپس جلوه آبشار خود را بدون برخورد به دفاع حریف به بیرون زد تا بازی با اشتباهات بازیکنان ایران در امتیاز ۲۲ به تساوی کشیده شود. رقابت نزدیک دو تیم ادامه داشت تا اینکه آرژانتین این ماراتن را ۳۱ بر ۲۹ برنده شد.

ست سوم: ۲۵ بر ۲۰ ایران  

بازیکنان ایران با عملکرد خوب خود در ابتدای این ست هم پیش افتادند و ۸ بر ۵ جلو بودند. لیما آبشار خود را به بازیکنان ایران زد وتوپ بیرون رفت و در ادامه هم شریفی دو بار دفاع شد تا آرژانتین سه امتیاز پیاپی بگیرد و ۱۱ بر ۱۰ پیش بیفتد. جلوه با آبشار خود امتیاز گرفت و پالونسکی آبشار خود را بیرون زد تا دو امتیاز برای ایران به دست بیاید و۱۴ بر ۱۲ پیش بیفتد. بین حضرت‌پور و دنانی لیبرو  تیم‌ها درگیری لفظی پیش آمد که داور به آنها تذکر داد. اشتباهات بازیکنان آرژانتین زیاد شد و بارها اسپک‌های خود را بدون برخورد به دفاع ایران بیرون زدند تا ایران ۱۹ بر ۱۳ جلو باشد. برتری ایران در این ست ادامه پیدا کرد و در نهایت ۲۵ بر ۲۰ برنده شد.

ست چهارم: ۲۵ بر ۲۰ آرژانتین

آرژانتین در ابتدای این ست ۶ بر ۴ پیش افتاد. ولی‌زاده با دفاع لوزر امتیاز هفتم را گرفت و در ادامه هم شریفی با آبشار محکم خود بازی را در امتیاز ۸ به تساوی کشاند. در ادامه هم اسماعیل‌نژاد امتیاز نهم را رفت و ایران پیش افتاد. عبادی‌پور از کنار دست دفاع آرژانتین توپ خود را رد کرد که بیرون از زمین رفت و در ادامه هم دفاع شد تا حریف دو امتیاز پیاپی کسب کند و ۱۷ بر ۱۵ جلو بیفتد. بازیکنان ایران در ست بارها سرویس خود را به تور زدند. آرژانتین این ست را ۲۵ بر ۲۰ برنده شد. 

ست پنجم:۱۵ بر ۱۳ آرژانتین

اسماعیل‌نژاد اولین امتیاز این ست را گرفت و سپس بازیکنان ایران با دفاع کونته امتیاز دوم را هم کسب کردند. دو تیم پایاپای پیش رفتند. زربا با دفاع اسماعیل‌نژاد امتیاز سیزدهم را برای تیم خود گرفت و آرژانتین ۱۳ بر ۱۱ جلو افتاد. ایران نتوانست اختلاف امتیاز را جبران کند و در نهایت ۱۵ بر ۱۳ ست را واگذار کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر