دو ایرانی برترین‌های تکواندو قهرمانی آسیا شناخته شدند

در پایان رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا که با قهرمانی تیم ملی ایران همراه بود، عنوان بهترین مربی و تکواندو کار آسیا نیز به ایران اختصاص یافت.

دو ایرانی برترین‌های تکواندو قهرمانی آسیا شناخته شدند

به گزارش مملکت آنلاین،  بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا که با حضور ۲۴۴ تکواندوکار از ۳۳ کشور به میزبانی ویتنام در سالن «تین سون» شهر «دانانگ» برگزار شد که نهایتا تیم ملی ایران درمجموع موفق به کسب ۳ طلا، ۳ مدال نقره و ۳ مدال برنز شد.

مردان تکواندو ایران با ۳ طلا، یک نقره و یک برنز بالاتر از همه تیم قهرمان شدند. کره جنوبی با ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز در جای دوم ایستاد، ازبکستان و عربستان هم سوم و چهارم شدند. همچنین با اعلام اتحادیه تکواندو آسیا، مجید افلاکی به عنوان برترین سرمربی و مهدی حاجی موسایی به عنوان برترین بازیکن معرفی شدند.

بنابراین تیم ملی کشورمان با کسب ۳ مدال طلا، ۳ نقره و ۳ برنز به کار خود پایان داد. مهدی حاجی موسایی، محمد حسین یزدانی و آرین سلیمی ۳ مدال طلا، علی خوش روش،مهران برخورداری و ملیکا میرحسینی ۳ مدال نقره، ابوالفضل زندی، متین رضایی و سعیده نصیری هم ۳ مدال برنز کسب کرده اند.

شایان ذکر است مدال های نقره و برنز مهران برخورداری و ابوالفضل زندی به دلیل حضور در این رقابت ها با سهمیه جام ریاست فدراسیون جهانی در رده بندی نهایی تیم محسوب نشد.

هدایت تیم ملی تکواندو ایران در بخش بانوان برعهده مینو مداح است و مهروز ساعی و فاطمه نعمتی مربیان این تیم هستند. مجید افلاکی هم سرمربی تیم ملی مردان است، رضا ایمان زاده و مهرداد یوسفی نیز کمک‌های وی خواهند بود. حمید رضا یاوری هم پزشک تیم ملی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر