ایران قهرمان تکواندو قهرمانی آسیا شد

تیم ملی تکواندو مردان ایران با کسب ۷ مدال شامل سه مدال طلا، دو نقره و دو برنز به عنوان نخست مسابقات قهرمانی آسیا دست یافت.

ایران قهرمان تکواندو قهرمانی آسیا شد

به گزارش مملکت آنلاین، در ادامه مبارزات روز پایانی مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا که در اردن جریان دارد و در وزن ۸۷+ کیلوگرم، آرین سلیمی تکواندوکار المپیکی ایران به عنوان قهرمانی دست یافت. این عنوان با برتری مقابل «پارک» از کره جنوبی در دو راند به دست آمد.

سلیمی که با شکست ۲ بر صفر بر دیگر نماینده کره جنوبی به نام «مین بائه مون» به مرحله نیمه نهایی رسیده بود، در این مرحله با نتیجه ۲ بر یک حریفی از چین را شکست داده و فینالیست شده بود.

همچنین امروز علی خوش‌روش نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم در مبارزه نهایی برابر «جسوربک جایسانوف» از ازبکستان در دو راند شکست خورد و به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. این تکواندو کار ایران با غلبه بر نمایندگانی از چین تایپه، ازبکستان و اردن به مرحله نهایی راه یافته بود.

با دو مدال طلا و نقره آرین سلیمی و علی خوش روش، مجموع مدال‌های تیم اعزامی تکواندو ایران به مسابقات قهرمانی آسیا به ۷ مدال شامل ۳ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز رسید.

با مجموع این مدال‌ها، تیم ملی تکواندو ایران بعد از هشت سال به عنوان قهرمانی آسیا دست یافت. کره جنوبی، ازبکستان و عربستان در رده‌های دوم تا چهارم این رقابت‌ها قار گرفتند.

مدال اوران ایران در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا به این شرح هستند:

مدال طلا

* مهدی حاج‌موسایی در وزن ۵۸- کیلوگرم
* محمدحسین یزدانی در وزن ۸۷- کیلوگرم
* آرین سلیمی در وزن ۸۷+ کیلوگرم

مدال نقره

* علی خوش روش در وزن ۸۰-
* مهران برخورداری در وزن ۸۷- کیلوگرم

مدال برنز

* ابوالفضل زندی در وزن ۵۸-
* متین رضایی در وزن ۶۳- کیلوگرم

همچنین در این رقابت‌ها و در بخش بانوان ملیکا میرحسینی در وزن ۷۳- کیلوگرم و سعیده نصیری در وزن ۴۶- کیلوگرم زنان نیز به ترتیب صاحب مدال‌های نقره و برنز شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر