صعود سخت ملی‌پوشان فوتسال به فینال جام ملت‌های آسیا

تیم ملی فوتسال ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا با پیروز برابر ازبکستان به فینال راه یافت. تایلند دیگر تیم فینالیست این رقابت‌ها است.

صعود سخت ملی‌پوشان فوتسال به فینال جام ملت‌های آسیا

به گزارش مملکت آنلاین، تیم ملی فوتسال ایران و ازبکستان در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام ملت‌های فوتسال آسیا از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه در تایلند برگزار شد که در نهایت این دیدار با برتری ۵ بر ۴ ایران در ضربات پنالتی به پایان رسید.

شاگردان شمسایی موفق شد روی یک ضدحمله سریع روی حرکت سالار آقاپور با گل به خودی عادلوف گل اول را به ثمر برساند. در ادامه ازبکستان موفق شد روی یک ضربه شروع مجدد توسط جورائف گل تساوی را به ثمر برساند. ازبک‌ها قبل از پایان نیمه اول روی یک کار تیمی توسط زیانوف گل دوم را وارد دروازه ایران کردند و نیمه اول با برتری ۲ بر یک ازبکستان به پایان رسید.

فشار حملات ایران در نیمه دوم جواب داد و بازهم زیانوف به اشتباه دروازه ازبکستان را باز کرد تا همه چیز به تساوی کشیده شود. یوزهای ایرانی موفق شدند به خوبی از اخراج عادلوف استفاده کنند و توسط بهروز عظیمی گل سوم را به ثمر برسانند.

بازهم دروازه ایران در این رقابت‌ها خیلی راحت باز شد. زیانوف موفق شد به راحتی در این دیدار دبل کند و یک‌بار دیگر همه چیز به تساوی کشیده شد تا تکلیف برنده این دیدار در وقت‌های اضافی یا ضربات پنالتی مشخص شد.

 

در همان ابتدا وقت‌های اضافی اول ایران صاحب یک ضربه پنالتی از روی نقطه دوم شد که المورودوف دروازه‌بان ازبک‌ها بازی درخشان خودش را با مهار ضربه سالار آقاپور تکمیل کرد. در نهایت این دیدار به ضیافت پنالتی‌ها گشیده شد و یوزهای ایرانی موفق شدند با درخشش باقر محمدی با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری دست پیدا کند و راهی فینال شود.

قبل از این دیدار نیز تیم‌های ملی تایلند و تاجیکستان مقابل یکدیگر قرار گرفتند که این دیدار بعد از تساوی ۳ بر ۳ به ضربات پنالتی کشیده شد و در نهایت تایلند میزبان موفق شد با نتیجه ۶ بر ۵ به برتری دست پیدا کند و راهی فینال شود. با این تفاسیر تیم ملی فوتسال ایران باید در فینال مقابل تایلند قرار بگیرد.

تیم‌های ازبکستان و تاجیکستان نیز دیدار رده‌بندی را برگزار می‌کنند. تیم‌های افغانستان و قرقیزستان نیز با برتری مقابل عراق و ویتنام موفق شدند رتبه پنجم مشترک را بدست بیاورند. با توجه به اینکه جام جهانی در ازبکستان برگزار می‌شود و حضور ازبکستان دربین چهار تیم پایانی این دو تیم این شانس را خواهند داشت تا چهارمین سهمیه آسیا را در جام جهانی کسب کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر