محرومیت پنج ورزشکار جدید دوپینگی ورزش کشور

مدت محرومیت پنج ورزشکار دوپینگی که در انتظار صدوی رای قطعی هستند از ۱.۵ تا ۴ سال در نظر گرفته شده است.

محرومیت پنج ورزشکار جدید دوپینگی ورزش کشور

به گزارش مملکت آنلاین، تخلفات از مقررات مبارزه با دوپینگ مربوط به سال ۲۰۲۳ در نهایت با ۲۳ پرونده بسته شد که از این تعداد ۱۸ مورد با صدور رای نهایی و اعلام آن مواجه شد و دو مورد جدید شامل تست مثبت با ماده ممنوعه پروپرانولول در رشته تیراندازی و دیگری تخلف امتناع از تست و ارائه نمونه در رشته پاورلیفتینگ است که مراحل ابتدایی پرونده انجام شده و پس از دریافت توضیحات ورزشکاران، بررسی مدارک ارائه شده و طی مراحل قانونی آرای مربوطه ابلاغ و اعلام خواهد شد.

همچنین حکم نهایی ۳ پرونده مربوط به رشته جودوی کم بینایان، پارا دوومیدانی و فوتبال که درخواست تجدید نظر در شورای استیناف را داشتند در شورا مورد بررسی قرار گرفت و پس از اعلام نظر شورای تجدیدنظر اطلاع‌رسانی می‌شود.

جزییات مدت محرومیت

ورزشکار رشته پارا جودو مرد است و احتمالا با ۴ سال محرومیت روبرو می‌شود، همچنین ورزشکار رشته فوتبال مرد است و مدت محرومیت وی احتمالا دو ساله خواهد بود. این در حالی است که ورزشکار رشته پارادوومیدانی زن است و رای اولیه وی ۲ ساله بوده که در رای ثانویه به ۱.۵ سال کاهش یافته است و در انتظار صدور رای نهایی است.

گفتنی است ورزشکار رشته پاورلیفتینگ نیز مرد است و احتمالا با محرومیت ۴ ساله روبرو خواهد شد. ورزشکار رشته تیراندازی نیز زن است و مدت محرومیت وی احتمالا ۲ ساله است.

انتهای پیام/

ارسال نظر