شگفتی‌سازی به سبک دورناها / شهرداری ارومیه، طبیعت را برد و گام نخست را محکم برداشت

در آخرین دیدار دور رفت مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال مردان شهرداری ارومیه سه بر دو طبیعت را شکست داد تا یک گام به صعود به مرحله بعد نزدیک‌تر شود.

شگفتی‌سازی به سبک دورناها / شهرداری ارومیه، طبیعت را برد و گام نخست را محکم برداشت

به گزارش مملکت آنلاین، مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران از روز چهارشنبه ۲۳ اسفند آغاز شد و هشت تیم صعود کننده به این مرحله در سالن فدراسیون والیبال برای حضور در جمع چهار تیم برتر مسابقات رقابت‌های خود را آغاز کردند.

در سومین و آخرین دیدار دور رفت این مرحله دو تیم طبیعت و شهرداری ارومیه به مصاف هم رفتند و شاگردان علیزاده سه بر دو حریف را مغلوب خود کردند.

دو تیم از همان ابتدای مسابقه رقابتی سخت را رقم زده و هر بار یکی با تلاش از دیگری سبقت گرفت تا این که طبیعت ست نخست را ۲۵ بر ۲۳ به نفع خود به پایان رساند. در ابتدای ست دوم هم شرایط مشابه ست اول پیش رفت اما شهرداری ارومیه با استفاده از تجربه برخی بازیکنانش توانست با اختلاف ۸ امتیاز و ۲۵ بر ۱۷ حریف را مغلوب کند. سومین ست که پویا فیاضی بازیکن شهرداری ارومیه میانه آن دچار درد در ناحیه پا شده و از بازی بیرون رفت، با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ از آن طبیعت شد تا مسابقه در ست چهارم ادامه یابد.

شهرداری ارومیه در چهارمین ست بازی را با سه امتیاز اختلاف پیش برد و میانه ست لحظاتی بازی به دلیل صدور رای داور متوقف ماند اما در ادامه ست هم شاگردان علیزاده بازی را به نفع خود پیش برده و ۲۵ بر ۲۱ تمام کردند.

ارومیه‌ای‌ها پنجمین ست را پرقدرت آغاز کردند و پنج امتیاز متوالی به دست آوردند اما در ادامه طبیعت در صدد جبران برآمد تا ست پنجم هم مانند چهار ست پیشین جذاب و پرکشش ادامه یابد. در نهایت این ست با امتیاز ۱۵ بر ۱۰ به نفع ارومیه پایان یافت.

جدال دو شماره هفت یکی پوریا فیاضی در شهرداری ارومیه و دیگری رامین خانی در طبیعت لحظاتی جذاب را برای تماشاگران پرتعداد دو تیم رقم زد. وحید مرادی سرپرست فدراسیون والیبال، میلاد تقوی مشاور در امور اجرایی فدراسیون، بهروز عطایی سرمربی فولاد سیرجان، سعید عقیلی سرمربی گیتی‌پسند و حامد صمدی سرمربی نیان الکترونیک از تماشاگران ویژه این دیدار بودند.

تیم طبیعت اسلامشهر نخستین حضور خود در لیگ برتر مردان را تجربه می‌کند اما نماینده والیبال ارومیه سه مقام نایب قهرمانی و هشت مدال برنز لیگ برتر در گنجینه افتخارات خود دارد و تاکنون به مقام قهرمانی نرسیده است.

شاگردان ابراهیم وادی در دو مسابقه مرحله گروهی نماینده ارومیه را از پیش رو برداشتند که دیدار دور رفت ۱۵ آذر سه بر یک و دور برگشت نهم اسفند سه بر دو به سود طبیعت شد اما در این دیدار شهرداری ارومیه انتقام شکست‌های پیشین را از حریف گرفت و بردی ارزشمند به دست آورد.

مسعود یزدان‌پناه به عنوان نماینده سازمان لیگ و علی یاوری به عنوان ناظر فنی و داوری در این مسابقه حضور داشتند.

محمدرضا درفش کاویان داور اول، مهرداد شوشتری داور دوم و کیوان عابدزاده داور ویدئوچک این دیدار بودند.

شهرداری ارومیه در ابتدای دور برگشت لیگ برتر مردان با پنج برد و ۱۳ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار داشت و با نمایش بازی‌های خوب در دور برگشت و کسب ۹ برد دیگر در پایان مرحله مقدماتی با ۱۴ پیروزی و ۳۹ امتیاز، به رتبه هفتم رسید تا ضمن پنج پله صعود در جدول به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

طبیعت نیز در پایان مرحله مقدماتی ۱۸ برد و ۵۱ امتیاز در جدول ثبت کرد و به عنوان تیم دوم راهی این مرحله شد تا رقیب شهرداری ارومیه در مرحله نخست حذفی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر