عوامل درگیری در بازی لیگ برتر والیبال محروم و جریمه شدند

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال آراء خود را درباره شهرآورد اردکان اعلام و متخلفان این دیدار را نقره داغ کرد.

عوامل درگیری در بازی لیگ برتر والیبال محروم و جریمه شدند

به گزارش مملکت آنلاین، هفته هفتم دور برگشت مرحله مقدماتی والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر روز چهارشنبه -هجدهم بهمن- با هفت دیدار در شهرهای اردکان، تهران‌ (دو مسابقه)، اصفهان، گرگان، سیرجان و رفسنجان پیگیری شد. در یکی از این دیدارها تیم‌های چادرملو و ایفاسرام در شهرآورد اردکان در استان یزد به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه با حاشیه‌هایی همراه بود.

جلسه فوق‌العاده کمیته انضباطی خارج از برنامه عادی برای رسیدگی به حواشی این مسابقه و برخورد جدی با عاملان و خاطیان امروز با حضور وحید مرادی، سرپرست فدراسیون والیبال و تمامی اعضا برگزار شد که آراء زیر برای خاطیان این مسابقه صادر شد:

از باشگاه چادرملو، علی عطایی، مهدی کبیری‌پور، بهمن جهاندیده و سجاد جلوداریان با عنوان مدیرعامل، سرپرست و بازیکنان و از باشگاه ایفاسرام به‌رغم دعوت قبلی فقط عباسعلی میرحسینی سرمربی تیم در جلسه حضور داشت.

در ابتدا گزارش ناظر مسابقه که حکایت از ابراز خوشحالی میرحسینی از نتیجه بازی پس از پایان بازی و درگیری بین برخی تماشاگرها و بازیکنان داشت، قرائت شد. در ادامه حاضرین به شرح عملکرد خود پرداختند که برخی از آنها ضمن پذیرش رفتار غیرمتعارف و غیر قابل دفاع خود، مطالبی را بیان داشتند. پس از آن حاضرین به پرسش‌های اعضای کمیته انضباطی پاسخ دادند، سپس اعضای این کمیته بر لزوم تمرکز و خویشتن داری تاکید و دیدگاه خود را مطرح کردند. در خاتمه، فیلم درگیری مسابقه مورد بازبینی قرار گرفت. با اعلام ختم رسیدگی، کمیته انضباطی پس از مشورت با اعضا با استناد به ماده۳ و بندهای ۱و۲و۳ ماده ۴ آئین نامه انضباطی به شرح زیر اتخاذ تصمیم کرد.

باشگاه چادرملو

۱-به لحاظ میزبانی و تاکید براینکه باشگاه میزبان مسئول حفظ نظم و امنیت سالن مسابقه است، این باشگاه به دو جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در بازی خانگی و مبلغ پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۲- مهدی کبیری‌پور سرپرست تیم والیبال چادرملو به لحاظ برخورد فیزیکی با تماشاگر به یک جلسه محرومیت از حضور در سالن مسابقه محکوم شد.

۳-سجاد جلوداریان بازیکن، به لحاظ برخورد فیزیکی و درگیری با اعضای تیم مقابل تا پایان مسابقات لیگ برتر فصل۱۴۰۲ از شرکت در مسابقات محروم و مبلغ پانصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۴-مهرداد بابایی بازیکن، نظر به درگیری و برخورد فیزیکی با اعضای تیم مقابل و یکی از اعضای تیم خود به چهار جلسه محرومیت از شرکت در مسابقات و سیصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۵- بهمن جهاندیده به علت برخورد غیر متعارف و سابقه قبلی در کمیته انضباطی به دو جلسه محرومیت از حضور در مسابقات که تا پایان فصل ۱۴۰۲ به حالت تعلیق در می آید، محکوم شد.

باشگاه ایفاسرام

۱- به لحاظ ورود برخی تماشاگرهای منتسب به باشگاه ایفاسرام که با سرپرست و برخی اعضای تیم چادرملو درگیری ایجاد کرده‌اند، باشگاه ایفاسرام به یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در بازی خانگی و سیصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۲- عباسعلی میرحسینی سرمربی ایفاسرام به لحاظ بروز رفتار هیجانی که تا حدودی فضای سالن مسابقه را تحت تاثیر قرار داده، به یک جلسه محرومیت از حضور در مسابقه محکوم شد.

۳- حسین تهام‌پور به لحاظ برخورد فیزیکی با اعضای تیم مقابل تا پایان دور برگشت از حضور در سالن مسابقه محروم شد.

۴- محمد مهدی قانع تدارکات باشگاه به لحاظ شرکت در درگیری به دو جلسه محرومیت از حضور در سالن که تا پایان مسابقات لیگ سال۱۴۰۲ به حالت تعلیق در می‌آید، محکوم شد.

رای صادره در بندهای ۲و۵ قسمت الف و بندهای ۲و۴ قسمت ب قطعی و در سایر بندهای قسمت الف و ب در فرجه قانونی قابل تجدید نظرخواهی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر