کشتی آزاد قهرمانی جهان:

یک ژاپنی، اطری را حذف کرد / حسن یزدانی و دو کشتی‌گیر دیگر کشورمان به نیمه نهایی رسیدند

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهان امروز آغاز شد

یک ژاپنی، اطری را حذف کرد / حسن یزدانی و دو کشتی‌گیر دیگر کشورمان به نیمه نهایی رسیدند

به گزارش مملکت آنلاین، پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۲۳ جهان به عنوان نخستین مرحله از انتخابی المپیک پاریس روزهای ۲۵ تا ۲۸ شهریور ماه در بلگراد پایتخت کشور صربستان برگزار می‌شود.

این پیکارها امروز (شنبه) در اوزان ۶۱، ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم از ساعت ۱۲ به وقت ایران در سالن ورزشی اشتارک آره‌نا شهر بلگراد آغاز شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۱ پاتریک اولنزین از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر ماگومد خانیف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این دیدار ارنظر آکماتالیف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قرقیزستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

یزدانی بعد از ظهر امروز و در این مرحله به مصاف رمضان رمضان‌اف کشتی‌گیر روسی‌الاصل و دارنده مدال نقره اروپا از بلغارستان می‌رود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی جایدن لاورنس از استرالیا را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر صفر بات اردن بیامباسورین از مغلوستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله مایلز ناظم امینه دارنده مدال برنز المپیک از سن مارینو را با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله به مصاف جاورایل شاپیف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ دزیانیس خرامیانکوف دارنده نقره و برنز امیدهای جهان از بلاروس را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم مقابل یونووان اسمیت از پورتوریکو با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۴ دانیل لیگتی از مجارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. زارع در این مرحله به مصاف طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه می‌رود.

نیمه نهایی ۴ وزن نخست پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان: 

۶۰ کیلوگرم:

  • ویتالی آراجائو (آمریکا) - تایربک ژوماشبکوف  (قرقیزستان)
  • شرتا فارتنادزه (گرجستان) - عباس گاژی ماگمدوف (روسیه) 

۷۰ کیلوگرم:

  • امیرمحمد یزدانی - رمضان رمضان‌اف (بلغارستان)
  • اندرسیان (ارمنستان) - زین رترفورد (آمریکا)

۸۶ کیلوگرم: 

  • حسن یزدانی - جاورائیل شاپیف (ازبکستان)
  • دیوید تیلور (آمریکا) - عظمت دولت بیک‌اف (قزاقستان)

۱۲۵ کیلوگرم:

  • امیرحسین زارع - طاها آکگل (ترکیه)
  • گنو پتریاشویلی - میسون پاریس (آمریکا)

حذف اطری از پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان

 رضا اطری آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم کشورمان از مسابقات قهرمانی جهان حذف شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم، رضا اطری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱ بر ۱ (اخطار ۳۰ ثانیه) مغلوب کودای اوگاوا از ژاپن شد.

اوگاوا لحظاتی پیش برابر دانیال آروجو از آمریکا شکست خورد و با شکست آزادکار ژاپنی، رضا اطری از دور مسابقات جهانی حذف شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر