دوپینگ یک دونده اعزامی به هانگژو / رئیس فدراسیون: ابلاغی نیامده است

بنابر اخبار رسیده یکی از ورزشکاران به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ از فهرست اعزامی‌ها به بازی‌های آسیایی حذف شد.

دوپینگ یک دونده اعزامی به هانگژو / رئیس فدراسیون: ابلاغی نیامده است

به گزارش مملکت آنلاین، در شرایطی که فاصله زیادی تا بازی‌های آسیایی هانگژو باقی نمانده است، لیست یکی از رشته‌های ورزشی که به این رقابت‌ها اعزام می شود دچار تغییر شد. در رشته دوومیدانی یکی از دوومیدانی‌کاران جای خود را به دومیدانی‌کار دیگر داد تا شائبه‌هایی پیرامون آن ایجاد شود.

ابتدا گفته شد که این دوومیدانی‌کار به دلیل مصدومیت نمی‌تواند راهی هانگژو شود؛ اما طبق بررسی ها، این موضوع صحت ندارد و ورزشکار مورد نظر در مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند دوپینگ کرده بوده و همین مسئله باعث شد بلافاصله بعد از مثبت شدن تست دوپینگ او، نام این دوومیدانی‌کار از فهرست اعزامی‌ها حذف شود.

واکنش رئیس فدراسیون به مثبت شدن تست دوپینگ یک دوومیدانی‌کار

افشین داوری، سرپرست فدراسیون دوومیدانی در واکنش به مثبت شدن تست دوپینگ یکی از دوومیدانی‌کاران به ایسنا گفت: اطلاع ندارم و اگر هم ابلاغ شده من ندیده‌ام‌. در قهرمانی آسیا حسن تفتیان، مهدی صابری، فرزانه فصیحی و حمیده اسماعیل‌نژاد تست دوپینگ داده‌اند که پاسخشان آمده و مشکلی نداشتند.

او در پاسخ به این سوال که در زمان سرپرستی او تست دوپینگی مثبت نشده است؟ بیان کرد: نه! آزمایش‌ها خوب بوده و مشکلی نداشته‌اند. ممکن است به طور مثال تست اولیه کسی مثبت شده باشد و مستنداتش را بخواهند اما تا ثابت نشود اعلام نمی‌کنند. 

داوری افزود: از زمانی که من به فدراسیون آمده‌ام و ورزشکاران را به مسابقات فرستاده‌ام، مشکلی پیش نیامده است. اگر هم تست اولیه کسی مثبت شده باشد ابتدا به خود ورزشکار اعلام می‌کنند. من دو اعزام به قهرمانی جهان و آسیا انجام داده‌ام که مشکلی نداشتیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر