شهداب یزد، جام باشگاه‌های والیبال آسیا را با برد آغاز کرد

تیم والیبال شهداب یزد جام باشگاه‌های والیبال آسیا را با پیروزی آغاز کرد.

شهداب یزد، جام باشگاه‌های والیبال آسیا را با برد آغاز کرد

به گزارش مملکت آنلاین، تیم والیبال شهداب یزد در نخستین دیدار خود از رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا یک‌شنبه(۲۴ اردیبهشت) به مصاف گاز جنوب عراق رفت و با نتیجه سه بر صفر (۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۱۸) به پیروزی رسید تا اولین گام خود را محکم برداشته باشد.  

ترکیب ابتدایی شهداب: سعید معروف، امیر غفور، میثم صالحی، شهروز همایونفرمنش، رضا عابدینی، مسعود غلامی و مهدی مرندی 

سرمربی: محمدرضا تندروان 

از نکات جالب این دیدار تعویض زمین بازی در پایان هر ست بود. از زمان شیوع کرونا تیم‌ها زمین خود را تغییر نمی‌دادند و این قانون در والیبال ایران هم اجرایی شد اما در این مسابقات تیم‌ها زمین مسابقه را عوض کردند.  

ست اول

شهداب در ست اول این دیدار پیش بود اما در دریافت مشکل داشت و چندین امتیاز را روی دریافت ناقص از دست داد. عراق با استفاده از این ضعف ایران بازی را در امتیاز ۱۵ به تساوی کشاند. مسعود غلامی و میثم صالحی در خط دفاعی خوب کار کردند و از طرفی هماهنگی سعید معروف و امیرغفور بار دیگر شهداب یزد را پیش انداخت. هرچند گاز پایاپی پیش رفت اما این ست با برتری ۲۵ بر ۲۲ نماینده ایران به پایان رسید.  

ست دوم

بازیکنان شهداب در آغاز این ست در ضربات سرویس دقت لازم را نداشتند و چند بار سرویس خود را خراب کردند. نماینده ایران در این ست در دریافت وضعیت بهتری داشت و با روی آوردن به پاس‌های کوتاه و سرعتی ۱۶ بر ۹ از حریف خود جلو افتاد و در پایان هم ۲۵ بر ۱۴ برنده شد.  

ست سوم

در آغاز ست سوم دو تیم پایاپای پیش رفتند اما در ادامه گاز عملکرد بهتری داشت و ۱۰ بر ۷ پیش افتاد. درخشش امیرغفور در سرویس کمک کرد که شهداب پنج امتیاز پیاپی را کسب کند و ۱۳ بر ۱۱ پیش بیفتد. گاز در این ست سرویس‌های خوبی نزد و دو امتیاز پایانی ست را هم با خراب کردن سرویس به شهداب تقدیم کرد تا نماینده ایران ۲۵ بر ۱۸ برنده شود.  

شهداب در دومین دیدار خود دوشنبه، ۲۵ اردیبهشت از ساعت ۱۲ به مصاف کام ایر افغانستان می‌رود.

انتهای پیام /

ارسال نظر