اندونزی، ویزای تیم ملی هندبال ساحل ایران را صادر نکرد

فدراسیون هندبال اعلام کرد که با توجه به عدم صدور روادید برای ملی‌پوشان هندبال ساحلی از سوی اندونزی، تیم ملی با یک روز تاخیر عازم مسابقات آسیایی می‌شود.

اندونزی، ویزای تیم ملی هندبال ساحل ایران را صادر نکرد

به گزارش مملکت آنلاین، فدراسیون هندبال در اطلاعیه‌ای نوشت: در حالی که قرار بود که تیم ملی هندبال ساحلی ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا شامگاه سه‌شنبه (۱۶ اسفندماه) عازم بالی اندونزی شود، متاسفانه در اقدامی خارج از عرف و عجیب و در حالی که پیش‌تر به‌صورت مکتوب اعلام شده بود برای تیم ملی ایران ویزای فرودگاهی صادر و در فرودگاه اندونزی اقدامات لازم انجام خواهد شد، لحظاتی پیش از پرواز ملی‌پوشان ایران به اندونزی از سوی هواپیمایی قطری اعلام شد، روادید تیم ملی ایران از سوی کشور میزبان صادر نشده و نمایندگی قطر ایرویز در اندونزی مجوز سوار شدن هندبالیست‌های ایران را به پرواز نمی‌دهد و بر همین اساس علی‌رغم صدور بلیت، اعضای تیم ایران از پرواز جا ماندند.

پس از این اقدام کشور اندونزی، بلافاصله فدراسیون هندبال ایران پیگیری‌هایی لازم را از طریق فدراسیون هندبال آسیا و فدراسیون هندبال اندونزی تا ساعات اولیه صبح چهارشنبه صورت داد و در نهایت مشکل روادید ملی‌پوشان ایران از سوی کشور میزبان ساعتی پیش حل شد. تیم ملی هندبال ساحلی ایران امشب تهران را به مقصد اندونزی ترک خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی ایران اظهار داشت: پس از حضور در فرودگاه در شامگاه روز سه‌شنبه برای پرواز به کشور اندونزی در کمال تعجب اعلام شد که ویزای تیم ملی ایران از سوی کشور میزبان صادر نشده است. با توجه به اینکه ویزای کشور اندونزی به شکل فرودگاهی قرار بود برای ما صادر شود و پیگیری‌های لازم نیز در این زمینه صورت گرفته بود، متاسفانه درست ساعتی پیش از پرواز اعلام شد که اندونزی برای ما ویزا صادر نکرده است.

مهدی قشقایی‌راد افزود: پس از اینکه نسبت به عدم صدور ویزا از طرف کشور میزبان باخبر شدیم بلافاصله پیگیری‌های مستمری از سوی فدراسیون هندبال دنبال شد، اما در نهایت از پرواز شامگاه سه‌شنبه جا ماندیم. در ادامه پیگیری‌های صورت گرفته از سوی فدراسیون هندبال و شخص رئیس فدراسیون ساعاتی پیش ویزای تیم ملی صادر شد.

قشقایی‌راد اضافه کرد: بازیکنان تیم ملی هندبال ساحلی ساعات زیادی را در فرودگاه ماندند و حالا یک روز دیرتر عازم مسابقات خواهیم شدیم و عملا یک روز تمرین و برگزاری مسابقه تدارکاتی را با این اقدام کشور میزبان از دست دادیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر