پرافتخارترین تنیسور جهان حذف شد

پرافتخارترین تنیسور مرد تاریخ جهان با شکست مقابل رقیب آمریکایی خود، از صعود به دور پنجم مسابقات آزاد آمریکا بازماند.

پرافتخارترین تنیسور جهان حذف شد

به گزارش مملکت آنلاین، رافائل نادال دیشب در دور چهارم مسابقات تنیس آزاد آمریکا که چهارمین و آخرین گرند اسلم سال محسوب می‌شود با نتیجه سه بر یک مقابل فرانسیس تیافوئه شکست خورد. نادال در ۲۲ مسابقه قبلی خود در گرند اسلم‌های سال ۲۰۲۲ همواره به پیروزی رسیده بود. او در مسابقات آزاد استرالیا و رولن‌گاروس قهرمان شد و در ویمبلدون هم تا نیمه‌نهایی پیش رفت اما به دلیل مصدومیت نتوانست به کار خود ادامه دهد.

دیروز دانیل مدودف نفر اول رده‌بندی جهانی و شانس نخست قهرمانی مسابقات نیز از گردونه رقابت‌ها کنار رفته بود و حالا نوبت به نادال شانس دوم قهرمانی رسید.

نادال این فرصت طلایی را داشت که با صعود به مراحل بالاتر، شانس خود برای رسیدن به رتبه نخست بهترین تنیسورهای مرد جهان را هم افزایش دهد. البته او هنوز هم برای کسب این جایگاه شانس دارد. در صورتی که کسپر رود و کارلوس آلکاراس تا فینال مسابقات صعود نکنند، هفته آینده نادال بهترین تنیسور مرد جهان خواهد بود وگرنه یکی از این ۲ تنیسور جوان به رده اول جهان می‌رسند.

رود نروژی و آلکاراس اسپانیایی برای کسب رتبه نخست رده‌بندی جهانی باید تا فینال مسابقات تنیس آزاد آمریکا صعود کنند. در صورتی که فقط یکی از این ۲ تنیسور فینالیست شود، او روز دوشنبه در رده نخستِ بهترین تنیسورهای مرد جهان قرار می‌گیرد. اما اگر رود و آلکاراس باهم به فینال برسند، نفر برنده این جایگاه را به دست می‌آورد. اگر هیچکدام از این ۲ تنیسور هم تا فینال راه پیدا نکنند، نادال در رده اول جهان می‌ایستد.

انتهای پیام/

ارسال نظر