ویدئو چک در جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۴

جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۴ با سامانه پشتیبانی ویدئویی (VS) برگزار خواهد شد.

ویدئو چک در جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۴

به گزارش مملکت آنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا(ای‌اف‌سی) با معرفی سامانه پشتیبانی ویدئویی (VS) در جام ملت‌های فوتسال آسیا که قرار است از ۲۹ فروردین سال ۱۴۰۳ به میزبانی تایلند آغاز شود، نقطه عطفی را در تلاش برای حفظ بالاترین استانداردهای داوری رقم خواهد زد.

ای‌اف‌سی برای حصول اطمینان از اینکه داوران آسیایی از آخرین پیشرفت‌های فناوری در قضاوت به خوبی آگاه هستند، سمینار داوران برتر فوتسال AFC را در سال ۲۰۲۳ با هدف آشنایی مسئولان مسابقات با نوآوری‌هایی مانند سیستم VS برگزار کرد. این فناوری اولین بار در جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ در لیتوانی بهره‌برداری شد و با استفاده از آن دقت در تصمیمات داوران بیش از گذشته می‌شود.

این فناوری به داوران این امکان را خواهد داد که تصمیمات خود را با استفاده از یک اپراتور بازبینی و یک مانیتور کنار زمین ارزیابی کنند و اگر تصمیمات داور مورد اعتراض سرمربیان تیم‌ها واقع شود، به تصمیم صحیح داوران کمک خواهد کرد.

نکته قابل توجه این است که VS در موارد ویژه مانند موقعیت گل، ضربات پنالتی و کارت قرمز مستقیم به طور مستقل عمل خواهد کرد. همچنین داوران برای اطمینان از موقعیت‌هایی مانند به ثمر رسیدن گل، مشکلات فنی زمان‌سنج یا عبور توپ از خط دروازه می‌توانند به سامانه پشتیبانی ویدئویی متوسل شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر