۴ وزن دوم مسابقات جهانی کشتی آزاد قهرمانی جهان: ایران فقط یک برنز گرفت

قهرمانان ۴ وزن دوم مسابقات جهانی کشتی آزاد مشخص شدند.

۴ وزن دوم مسابقات جهانی کشتی آزاد قهرمانی جهان: ایران فقط یک برنز گرفت

به گزارش مملکت آنلاین، دیدارهای فینال و رده بندی چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد برگزار شد که در وزن ۵۷ کیلوگرم استوان میچیچ از صربستان شگفتی ساز شد و با پیروزی ۷ بر ۴ مقابل ری هیگوچی قهرمان جهان از ژاپن به مدال طلا رسید.

همچنین در وزن ۷۴ کیلوگرم زائوربک سیداکوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه و کایل دیک از آمریکا در فینال به مصاف هم رفتند که در یک کشتی حساس و نزدیک سیداکوف روس به برتری 8 بر 7 رسید و قهرمان شد. این کشتی جنجالی دو بار به چلنج کشیده شد و یک بار امتیازات سیداکوف گرفته شد اما در نهایت قهرمان جهان و المپیک از روسیه بار دیگر به طلای جهان رسید.

در وزن ۷۹ کیلوگرم، احمد عثمانوف روس ۴ بر یک ولادیمیر گامکرلیدزه از گرجستان را مغلوب کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

همچنین در وزن ۹۲ کیلوگرم رضابک آیتموخان از قزاقستان توانست عثمان نورماگومدوف از آذربایجان را 5 بر 2 مغلوب کند و به مدال طلا برسد.

ایران در ۴ وزن دوم عملکرد ضعیفی داشت و تنها محمد نخودی به مدال برنز وزن ۷۹ کیلوگرم رسید و سه کشتی گیر دیگر یعنی میلاد والی زاده در ۵۷ کیلوگرم، یونس امامی در ۷۴ و امیرعلی آذرپیرا در ۹۲ کیلوگرم از دور مسابقات کنار رفتند.

ایران در ۴ وزن نخست نیز صاحب یک مدال طلا توسط امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم و دو مدال نقره توسط امیرمحمد یزدانی در ۷۰ و حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم شده بود.

فردا نیز در روز پایانی مسابقات کشتی آزاد رحمان عموزاد برای مدال برنز وزن ۶۵ کیلوگرم به میدان می رود ضمن اینکه مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم از دور مسابقات کنار رفت.

رده بندی انفرادی ۴ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان به ترتیب زیر است:

 ۵۷ کیلوگرم: ۱- استوان میچیچ از صربستان ۲- ری هیگوچی از ژاپن ۳- آرسن هاروتیونیان از ارمنستان و زلیم خان آباکاروف از آلبانی

۷۴ کیلوگرم: ۱- زائوربک سیداکوف از روسیه  ۲- کایل دیک از آمریکا ۳- ختیگ تسابولوف از صربستان و دایچی تاکاتانی از ژاپن

۷۹ کیلوگرم: ۱- احمد عثمانوف از روسیه ۲- ولادیمیر گامکرلیدزه از گرجستان ۳- محمد نخودی از ایران و واسیل میخایلوف از اوکراین

۹۲ کیلوگرم: ۱- رضابک آیتموخان از قزاقستان ۲- عثمان نورماگومدوف از آذربایجان ۳- فیض الله آکترک از ترکیه و زاهد والنسیا از آمریکا

انتهای پیام/

ارسال نظر