مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی «امیرحسین سمیعی» را به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی این وزارتخانه منصوب کرد.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد

به گزارش مملکت آنلاین از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به امیرحسین سمیعی آمده است: با عنایت به تعهد، شایستگی و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، و پیشنهاد معاون محترم امور هنری، به سمت مدیرکل دفتر موسیقی منصوب می‌شوید.

در پیام اسماعیلی آمده است: وضعیت امروز موسیقی کشور دارای ضعف‌ها و قوت‌هایی است. از علاقمندی بالای جوانان به موسیقی به عنوان فرصتی برای تولیدات فاخر و بامحتوای اصیل فرهنگی ایرانی – اسلامی استفاده کنید. امید است با استعانت از خداوند متعال در راستای تحقق سیاست‌های فرهنگی نظام، با حسن تعامل شایسته با اهالی هنر، اصحاب موسیقی و جلب همکاری و حمایت ایشان و راهبری معاون محترم هنری،نسبت به پی‌گیری موارد ذیل اهتمام ورزید.

- توجه به سند ملی موسیقی و اجرایی سازی سیاست‌های مندرج در آن.
- حفظ و ارتقای جایگاه اساتید موسیقی کلاسیک و ملی.
- تقویت و گسترش موسیقی نواحی ایران.
- توجه به اعزام گروه‌های موسیقی فاخر ایرانی و اجرا در کشورهای مختلف و تقویت دیپلماسی فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران.
- تقویت شوراهای شعر و موسیقی و توجه ویژه به محتواهای ارائه شده توسط هنرمندان و فعالان عرصه موسیقی. در این موضوع، هماهنگی با شورای شعر وزارتخانه ضرورت دارد.
- تقویت گفتمان انقلابی و توجه به ارزش‌های فرهنگی، تربیتی و خانواده محوربر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری و امام راحل(ره).
- توجه به ظرفیت تربیتی و جریان‌ساز سرود و تقویت و توسعه آن.

امیرحسین سمیعی متولد سال ۱۳۶۲ و فارغ التحصیل هنرستان موسیقی است که کارشناسی خود را در رشته سینما از دانشگاه هنر معماری تهران دریافت کرده است. وی همچنین در دانشگاه کومیتاس ارمنستان در رشته آواز کلاسیک، موسیقی را دنبال کرده است. خوانندگی در گروه کر ارکستر سمفونیک صدا و سیما، خوانندگی در سمفونی‌های خلیج فارس و دلاوران و آهنگسازی برای موسیقی فیلم نیز در کارنامه هنری وی دیده می‌شود.

پیش از این محمد الله یاری مدیرکل دفتر موسیقی بود که با حکم جدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی منصوب شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر